Bedava Windows 10 Bir Yıl Geçerli Olacak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Daha önce yapılan onlarca haberden aklınızda kalacağı gibi Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcıları Windows sürümlerini Windows 10‘a ücretsiz bir şekilde yükseltebilecek. Ancak bu kampanyanın süresi sadece bir yıl. Yani bir yıl içinde Windows sürümünüzü Windows 10‘a yükseltemezseniz gelecek yıllarda bu kampanyadan yararlanamayacaksınız.

Peki Windows’unu Windows 10‘a yükseltemeyen kullanıcılar bir sene sonra ne yapacak? Bu konuda Microsoft ilk kez açıklama yaptı. Eski Windows sürümlerini Windows 10‘a yükseltemeyen kullanıcılar doğal olarak Windows 10 için belli bir ücret ödemek zorunda kalacak. Ödenecek ücret ise henüz açıklanmış değil.

facebook müşteri hizmetleri

Öte yandan Windows 10‘a yükseltme işlemi sadece orijinal Windows sürümleri için geçerli olacak. Yani eğer lisanssız bir Windows sürümüne sahipseniz siz de tıpkı bir sene sonra Windows 10 alacak insanlar gibi sistemi para ile almak zorunda kalacaksınız. Ya da eskiden yaptığınız gibi korsan alın, orası size kalmış.

Peki Microsoft Windows 10’u ücretsiz dağıtmakla neyi amaçlıyor? Bu teklif sayesinde, Microsoft’un Windows 10’a geçiş hızını arttırmak ve eski kullanıcıların bir an önce Windows 10 kullanmaya başlamasını sağlamak istediği anlaşılıyor. Microsoft’un bir amacı da, Windows 10’u bir milyar kullanıcı sayısına ulaştırmak. Bir sene içinde eski kullanıcılarının hızlı şekilde Windows 10’a geçmesini sağlayabilirse, Windows 10’a yönelen yoğun ilginin tüm dünyanın Windows 10’a daha fazla talep göstermesini sağlayacağını hesaplıyor olmalı.

Bu sene içinde çıkış yapması beklenen ve yapılan açıklamalara göre yayınlanacak son Windows sürümü olacak olan Windows 10 için henüz bir çıkış tarihi verilmedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir