Bilgisayar Ana Kartları

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Ana Kart Nedir

pc anakart tamir1
Ana kartlar bilgisayarın çalışmasında en büyük etkendir. Bilgisayarda bulunan klavye, ekran, maus, kamera vs bunların her birnin ayrı ayrı çalışmasındaana karta ihtiyaç duyulur. Örneğin monitör arzası olduğu zamanana kartın devrelerinde monitöre giden bağlantılarında bir arza olduğu için ekran arzası meydana gelebilir. Ekran arzasının ana karta bağlı olan entegre, diot, transistör, kondansatör parçalarından her gangi birisi arzalı olabilir.Anakartlar çok karmaşık elektronik devrelerdir ve bunların uzman kişiler tarafından yapılması ve tamir edilmesi ayrıca bu işleri anlamayan , bilmeyen kişilerce açılmaması tarafımızca tavsiye edilir. Aksi halde doğacak hasarlara neden olabilir.

facebook müşteri hizmetleri

Arza Tespiti

Miniature technicians working on a computer circuit board or motherboard. Tech support concept.

Bu arzanın tespiti yetkili servis veya bu işle uzman kişilerce yapılması uygundur.Bu tür arzaların tespiti arza tespit cihazı veya ölçü aletleriyle yapılması mümkün olabilir. Yedek parçaların temini konusunda bağzı elektronik firmalarıyla irtibat halinde olunması gerekir. Anakart larda ısınmadan kaynaklı sorunlarda fanlı sistemler kullanılmaktadır. Aşırı arzalar ve yapılamayacak durumdaki anakartlar değiştirilmesi terinde olur. Tespit sırasında Profesyonel Ekipmanlar kullanılmaktadır.

Ana Kart Üzerindeki Parçalar

bilgisayar anakart parçalar
Üzerinde parçalar portable olup değişimi mümkündür. Bu parçalar Ram, Klavye, Harddisk, Maus, Bios Pili ve diğer yardımcı parçalar arza esnasında değişimi yapılması mümkündür. Bu parçalar masaüstü bilgisayarlar ve diz üstü bilgisayarlarda farklılık gösterir. Bu parçaların çalışma frekansları her bilgisayara göre değişir aksi halde anakarta uyum ve çalışma frekansını etkileyecek parçalar o bilgisayarda çalışmaz o yüzden dikkat edilmesi gereken hususlrda şunlardır Çalışma frekansları, Parça modelleri ve soket uyumlulukları.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir