Bilgisayardan Instagram Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Instagram denen sosyal medyayı kullanmayanınız yoktur. İlk olarak iOS platformu üzerinde iPhone kullanıcıları için çıkan Instagram, daha sonra Android için de kullanılabilir hale geldi. Kendisi aslında bir kare fotoğraf paylaşım ortamı. Her ne kadar kare dışında da fotoğraf yüklemenize izin veren ek uygulamalar olsa da olayın özü ve fotoğrafların tam görünmeleri için kare yüklemenizde fayda var.

Fakat akıllı telefonu olmayan (Var mı böyleleri demeyin. Olabilir.) veya bilgisayardan Instagram kullanmak isteyenler için bir internet sitesi ya da uygulama (resmi olarak) yok. Ya Android emülatörü kurup (Bluestacks vb.) Instagram kullanacaksınız (ki bu oldukça zahmetli bir iş ve üstelik çoğu emülatör paralı) ya da Gramblr adlı birazdan tanıtacağım uygulamayı yükleyerek bilgisayardan Instagram kullanabileceksiniz.

Gramblr, bilgisayardan Instagram kullanmanıza izin veren bir uygulama. Tek yaptığı bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yüklemek.

facebook müşteri hizmetleri

Windows ve Mac OS X 10.6 ve üzeri uyumlu Gramblr sayesinde Instagram’a bilgisayardan fotoğraf yükleyebilirsiniz.

Windows için buradan, Mac OS X içinse şuradan indirip kuracağınız uygulama içerisinden ilk olarak Instagram hesabımıza giriş yapıyoruz.

Sonrasında açılan pencerede Choose File kısmından yüklemek istediğimiz fotoğrafı seçiyoruz. Caption kısmına ise açıklamamızı yazıp Upload ediyoruz.

gramblr

Mümkünse 650×650 piksel ve .jpg uzantılı fotoğrafları tercih ederseniz yükleme sırasında sorun yaşamazsınız.

Yazıda belirttiğim gibi Windows XP, Vista, 7 ve 8 dışında Mac OS X ile de uyumlu olan Gramblr sayesinden bilgisayardan Instagram kullanabilecek ve bunları Gramblr’ın arayüzünden Facebook ve Twiter’dan paylaşabileceksiniz.

 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir