Bilgisayarım kapanmıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bilgisayarım neden kapanmıyor, bilgisayarımda online virüs tarama işlemini nasıl yaparım,online virüs tarama programları nelerdir,online virüs tarama aşamaları nelerdir, zararlı yazılımları bilgisayarımdan nasıl temizlerim, combofix programı nasıl çalıştırılır,malware programı nasıl kullanılır, windows 7 bilgisayarım neden kapanmıyor,windows 10 bilgisayarım neden kapanmıyor,windows 8 bilgisayarım neden kapanmıyor,windows 8.1 bilgisayarım neden kapanmıyor

Bilgisayarım kapanmıyor

Kullandığınız masaüstü yada notebook’ unuzu kapatmak istediğinizde kapanmıyor. Başlat menüsünden “bilgisayarı kapat” yazan kısma tıkladığınızda bilgisayarınızdan hiç bir tepki almıyorsanız bu işletim sistemi yada bilgisayarda arka planda çalışan bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bu durumun donanımsal olması aslında düşük bir ihmal olsa da bu duruma neden olabilecek bir çok neden vardır. Bu yazımızda size bilgisayarınızın kapanmaması konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Öncelikle bilgisayarınızın kapanmamasına neden olabilecek en büyük etkenler bilgisayarınızda virüs olabilir. Bu virüsleri bilgisayarınızdaki virüs programını çalıştırarak çözemeye bilirsiniz. Bu aşamada “combofix” programı yada “malware” programını çalıştırarak online bir tama yapabilirsiniz. Bu taramalar sonucunda bilgisayarınızın işletim sistemine müdahale eden programları tespit edip çözebilirsiniz. Bu tarama için aşağıdaki görsellerden yararlanabilirsiniz.

İşlemlere başlamak için google arama motorunacombofix” yazalım ve ilk sayfaya tıklayalım

bilgisayarın kapatılamıyor

Açılan sayfada ise “combofix indir” yazan butona tıklayalım ve tarayıcımızın sol alt köşesindeki yükleme kısmına yükleme işlemi bitince tıklayıp çalıştıralım

facebook müşteri hizmetleri

online virüs taraması

Daha sonra yapacağımız işlem ise gelen pencerede “I Agree” yazan kısma tıklayalım

combofix kullanımı

Daha sonra gelen pencerede ise tarama işleminin başladığını görebiliriz

zararlı yazılımları temizleme

Bir sonraki aşamada ise çalıştırdığımız online virüs programı bilgisayarımızda yer alan tüm dosyaları kontrol ediyor

zararlı yazılımları temizleme programı

Diğer aşamada ise bilgisayarımızdaki zararlı yazılım ve virüsleri taramaya devam ettiğini görebiliriz

zararlı yazılımları ve virüsleri temizleme

Son olarak bilgisayarınızdaki bu işlemler aşamalı olarak devam ediyor

windows 10 bilgisayarım kapanmıyor

Tarama işlemi yaklaşık 30-40 dakika kadar sürecektir. İşlemler bittiğinde program kendini kapatacaktır. Bilgisayarınızın kapanmama sorunu bu işlemlerle yazılımsal yada virüs ile ilgili bir sorun varsa çözecektir. Sorun yaşamaya devam ederseniz önerdiğimiz destek hattından destek alabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir