bilgisayarın açılışında çalışan programlar

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

bilgisayarın açılışında çalışan programları nasıl ayarlayabilirim,bilgisayarın açılışında hangi programlar açılır,bilgisayarın açılırken neden yavaş açılıyor

bilgisayarın açılışında çalışan programlar

bilgisayarda açılış programları isterseniz siz seçebilirsiniz.  Bilgisayarınızın açılışında skype’nin açılmasını istiyorsanız aşağıda anlattığımız işlemleri yaptığınız da bilgisayarı her açtığınız zaman otomatik olarak skype açılacaktır. Bu işlemi nasıl yapacağınızı inceleyelim.

Öncelikle,bilgisayarımızı açalım ve başlat menüsündeki arama bölümüne “msconfing” yazalım ve aratalım

pc hizlandirma

facebook müşteri hizmetleri

Daha sonra gelen pencerede üst kısımdaki sekmeler den “başlatma” yazan sekmeye tıklayalım

başlangıç programları

Açılan sekmede sol kısımdaki işaretli olanlar bilgisayarımız açıldığı zaman açılan programlardır. Hangi programın bilgisayarı başlattığımızda açılmasını yada açılmamasını istiyorsak buradan yapabiliriz. Bu değişiklikleri kaydetmek için de alt kısımdaki “tamam” butonuna tıklamamız yeterli olacaktır.

başlangıç programları değiştirme

Bilgisayarınızın açılışında çok fazla program çalışıyor ise bilgisayarınızın geç açılmasına neden olabilir. Bu işlemleri yaparak aslında bilgisayarınızın daha hızlı açılmasını da sağlayabilirsiniz. Bu işlemleri yaparken destek almak için önerdiğimiz destek hattını arayabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir