Bilgisayarınızın Yerine Geçecek Android Tablet: Remix

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Üç eski Google çalışanı tarafından kurulan Jide firması, her gün yeni teknolojik ürünlerin bize tanıtıldığı CES 2015’te ilk cihazları olan Remix Ultra Tablet’i tanıttılar. Bilgisayarınızın yerini rahatlıkla alabilecek bu tabletin manyetik olarak bağlı olan bir klavyesi var.

Remix’in ana maddesi metal ve plastik karışımı bu da tablete dokunduğunuzda özel yapım olduğunu hissettiriyor. Yan kısımlarına hoparlörler, kulaklık girişi, microUSB girişi, USB ile OTG girşi ve microSD kart girişi ile 128 GB’a kadar desteklenen hafıza arttırma girişi bulunuyor. NVIDIA 4+1 işlemci, 2 GB RAM, 5 megapiksel ön kamera ve 11.6 inç ekranı ile 1080 piksel çözünürlükte. Dahili hazfızası da 64 Gb ve 16 GB olmak üzere iki modele ayrılmış.

Tbaletin şarj edilmesi cihazın sağ tarafında bulunan 4-pin şarj kullanılıyor. Alt kısmında işe 6-pin’lik klavyenin bağlandığı kısım var. Klavye de tablette kullanılırken oldukça iyi çalışıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Remix tablet kendisine özelleştirilmiş Android 4.4.2 Remix OS sistemi ile çalışıyor. Aynı zamanda Android 5.0 güncellemesinin de kullanılacağı söyleniyor. Bu özel işletim sistemi masaüstü bilgisayarlarınkine benzerlik gösterirken, Google Play’de ki favori uygulamalarınızı da kullanmanıza olanak tanıyor. Remix sizi Android ana ekranı ile karşılarken ekranın alt tarafında uygulamalar kısmı bulunuyor. Arka planda bir uygulama çalışırken başka bir şey yapabiliyorsunuz, sonrasında araç çubuğunda beklemede olan kısımdan uygulamanıza geri dönebiliyorsunuz.

Aynı zamanda Remix tıpkı masa üstü bilgisayarlardaki gibi çok pencereli çalışmayı da destekliyor. Yani bir yandan Excel tablosu incelerken arka pencerede açık duran Instagram’dan takip yapabilirsiniz.

Remix tablet şimdilik sadece Çin’de satılacak ve 2015 nisan ve eylül ayları arasında Amerika ve İngiltere’de pazara çıkması tasarlanıyor. Amerika da 64 GB modelin fiyatı 449 dolar, 16 GB modelin fiyatı da 349 dolar olabileceği Jide tarafından belirtildi. Aynı zamanda Remix’in “parlak kırmızı” ve “temiz gümüş” gibi bir kaç renk seçeneği de olacak.

Masaüstü bilgisayarlarımızı böylesine uygulamalar ile basit bir şekilde kullanıp bir de her zaman yanımızda taşıma düşüncesi oldukça çekici değil mi?

:: HP’den Yeni Windows Tableti Geliyor

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir