Bilgisayarlarda Ekran Chipset Hakkında

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Ekran Chip’setleri Hakkında

Ekran kartların bir bölümü makinanın marka veya modeline göre göre değişerek one board yada harici olarak görülebilir. Bu chipsetlerin arzalanma konusu genelde sıklıkla ısınan makinalar laptoplar dizüstüler kullanıcıları bu sorunları sıklıkla yaşarlar. Kalite bakımından bağzı makinalarda markaya bağlı olarak değişen ve sağlamlık konusunda garanti veren cihazlar bu sorunlarla uğraşmazlar. Örnek olarak marka verme gerekirse açıkcası ekran kartları dandik olan makinalar HP başta olmak üzre CASPER ve ACER gibi makinalardan uzak durmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Bu markalı cihazların kullandıkları ekran kartı chip’setleri geneli NVIDIA ‘dır.

facebook müşteri hizmetleri

Bu marka ekran kartı genelde iç donanım olarak arza vermez fakat üretim aşmasında teknik olarak kaliteli işçilik diye tabir edilen presleme işlemi ve uyguladıkları BGA lı sistemle Flux adı verilen lehip tanecikleri kullanırlar. Bu lehim tanecikleri bga makinasıyla alt ve üst olmak üzere çift ısıtma işleminden geçer ve ayrıca özel micro kameralarla incelenir ve pireslenerek chipset kenarları soğuk silikon diye tabir edilen adlandırılan bir madde ile sağlamlaştırılır.

Bütün işlemler tamamlandıktan sonra ana karta pireslenen ekran kartı test aşamasından geçerek genel görüntü kontrolleri yapılır bunlar renk bitleri hafıza dolumu ve karta yüklenmesi ve ayrıca dayanıklılığı ki bu olayı zaten kullanıcılar farkında olmadan ekran kartını oyun oynayarak yükleniyor ve hafıza durumunu test etmş oluyorlar çünkü fabrikasyon ortamındada bu yapılarak ekran kartının nekadar dayandığı ve nekadar zamanda tamircilerin tabiri ile patladığını deneme sürecine tabii tutuyorlar. Fabrikadan çıkan anakart kullanımdan itibaren ekran kartın genel süresi 6 ay dır ve kullanıcıların dikkat etmesi gereken marka seçimidir.

Müşteri hizmetleri

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir