Bill Gates İnsan Dışkısından Arıtılan Suyu İçti

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Dünyaca ünlü yazılım devi Microsoft‘un sahibi olan Bill Gates başkanlığındaki Gates Vakfı, kirli suları arıtıp içilebilir yapan makina üretti ve Bill Gates bu suyu kameraların karşısında içti. Bilindiği gibi dünyada 2.5 milyara yakın insanın temiz su kaynaklarına erişimi yok ve böyle bir makinanın icadı insanlığın derdine deva olur nitelikte.

facebook müşteri hizmetleri

Janicki İşleyicisi adı verilen bu arıtma makinası lağım sularını içme suyu, elektrik ve gübre olarak kullanılan bir kül haline getiriyor. Bu sistem, Janicki öperatörünün belirleyeceği ücret karşılığında lağım suyunu satın aldıktan sonra maliyetinin şebekeye elektrik satarak karşılanması şeklince işleyecek. Ve tabii ki bu sistemin hayata geçmesi için gerekli maddi kaynaklar Gates Vakfı‘nda mevcut.

Janicki makinasının düzgün ve sorunsuz bir şekilde çalıştığını göstermek amacıyla Bill Gates, aşağıdaki videoda görüldüğü üzere lağımdan arıtılan ve dönüştürülen bir bardak suyu içti. Makinanın suyu steril ve içilebilir hale getirmesi için gereken süre ise yaklaşık 5 dakika.

:: Microsoft Taşınabilir Harici Pil Çıkarttı

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir