Bisikletçilere Özel VR Gözlüğü: Senth In1

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google Glass’ın ilk versiyonunun bir kimlik krizine yol açtığı kesin. Kullanımından dolayı psikolojik tedaviler görenler, yolda tepki görmenize yol açabilecek hareketler ve yolda gördüğünüz kişilerim kimlik tespitini yapabilmeniz… Bunlar Google’ı gözlüğü son kullanıcıya ulaştırmaması konusunda baskı altında bırakmıştı ve öyle de oldu. Peki şimdi önümüzde ne var ? Bu sefer bisikletçiler için güzel bir haberimiz var.

Google, Glass üzerinde tekrar çalışadursun Pekin merkezli bir grup Indiegogo üzerinden bir kampanya başlattı.

senth

Senth In1 olarak adlandırılan sanal gerçeklik gözlüğü Android 4.3 üzerine kurulmuş. Şu anda miktarın %85’i olan 34.000 $ toplanmış durumda. Ve grup prototipi paketleme aşamasına getirmeye çalışıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Gözlük bisikletin gidonuna bağlanmış bir joystickle, sesli komutlarla, hareketlerle veya başın iki yanında bulunan analog kumandalarla kontrol edilebilmek üzere tasarlandı. Kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan gözlüğün paneli kolay ve işlevsel

Ekip Android tabanı üzerine kendi işletim sistemleri Insenth’i geliştiriyor.

Kullanıcılar gözlükle diğer bluetooth destekli cihazlara bağlanabilecek, sesli ve görüntülü çağrı yapabilecek, sanal ekran üzerinden hız ve mesafeyi görüntüleyebilecek, giyilebilir teknolojisi sayesinde kalp hızı,ritim ve kan basıncı ölçebilecek, ekranında harita ve navigasyon bilgilerini gösterebilecek, dahili kamerasıyla video ve fotoğraf çekebilecek son olarak müzik de çalabilecek. Bu özelliklerin üstüne bisikletinizi sürmesini de bekleyemezsiniz sanırım 🙂

senth3

Fikir babası Li Jiwen’in sözlerine göre bu ekibin kısıtlı bütçeyle geliştirdiği 4. prototip. Ve -böyle bir teknolojiye göre kısıtlı bir zaman sayılsa da- cihazın Aralık ayında piyasaya sürüleceğini öngörüyor.

Insenth gözlükleri doğa sporları üzerine tasarlanmış rakibi Recon’s Jet’e göre daha ucuz olsa da sadece bisiklet sürücülerine özgü tasarlanıyor. Cihazın satış fiyatı 250$ civarı olacak.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir