Black Mesa Erken Erişimde

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Crowbar Collective tarafından 2004‘ten beri yapımı devam eden ve Half-Life‘ın Source motoruyla yapılan remake’i Black Mesa bildiğiniz gibi 2012‘de Xen bölümleri konulmadan ücretsiz olarak yayınlanmıştı. Valve tarafından desteklenen oyun şu an Steam’den erken erişimde.

Erken erişimde olan oyun tıpkı ücretsiz versiyonu gibi Xen bölümlerini içermiyor. Bu sürümün ücretsiz versiyondan farkı oyunun altı haritalık bir multiplayer modu da içermesi. Ücretsiz versiyonda maalesef multiplayer modu bulunmuyor.

facebook müşteri hizmetleri

Oyunun paralı sürümünün çıkması ücretsiz versiyonun kaldırılacağı anlamına gelmiyor. Ücretsiz versiyonu hala yapımcının sitesinden ücretsiz olarak indirerek oynayabilirsiniz. Ancak dediğimiz gibi oyun maalesef Xen bölümlerini ve multiplayer modunu içermiyor. Yine de sadece multiplayer için para ödemek istemiyor ve oyunu senaryosu için oynuyorsanız -ki yapmanız gereken de tam olarak bu- oyunun ücretsiz versiyonunu öneririz.

Dediğimiz gibi oyunun geçmişi 2004’e kadar dayanıyor. Counter Strike: Source‘un yayınlanmasıyla beraber yapımına başlanan oyunun 2005’te teaser’ı yayınlanmış, 2008’de de ilk trailer’ı yayınlanmıştı. Yani on yılı aşkın süredir yapımı süren oyunun bu kadar gecikmesinin sebebi ise önce 2007’de Orange Box‘ın yayınlanıp Source motorunun yenilenmesi ile projenin başa alınması, sonrasında ise oyunun 2013’te tekrar yenilenen Source motoruna aktarılması.

Eğer hala Half-Life‘ı oynayamamış ya da grafiklerinden dolayı oyunu oynamayı reddediyorsanız Black Mesa’yı şiddetle öneririz. Yine de önce oyunun orijinal halini oynayıp sonra Black Mesa’ya geçmenizde fayda var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir