BlackBerry Android İle Gelebilir

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Mobil işletim sistemi olan BlackBerry hakkında bazı söylentiler çıkmış durumda. Tekrardan adı Android ile anılmaya başlanıyor. Bakalım Blackberry, Android sistemli akıllı telefonlar çıkartacakmı ? Bazı haberlere göre BlackBerry, Android işletim sistemine sahip yeni modeller çıkaracak. Firma bu atılımı ile yazılımsal açıdan gelişmeye başlıyor diyebiliriz. Blackberry yenilenmiş telefonları ile piyasada çıkış yakalayamamış ve başarısız olmuştu.

facebook müşteri hizmetleri

Bu başarısızlığın ardında şirket artık Google‘a ait olan işletim sistemi Android ile tekrardan piyasaya girmeye hazırlanıyor. Geçmiş dönemlerde BlackBerry telefon piyasasında zirvelerde dolaşırken şimdi ise İOS ve Android‘in yaygınlaşmasının ardından Black Berry düşüş yaşadı ve şuanki piyasadaki pazar payı %1‘den daha az olarak gösteriliyor.

Firma şuan kullandığı BlackBerry 10 işletm sisteminden tam anlamıyla vazgeçecekmi bilinmiyor. Fakat firma yeni güncellemeler veya yeni işletim sistemi ile piyasaya girmeye hazırlanırken önemli değişiklikler bekleniyor. Fakat Reuters tarafından yapılan bir yorum ise BlackBerry 10 işletim sisteminden vazgeçmediklerini ve hala üzerinde çalılmalara devam ettiklerini açıkladılar. Fakat şirket ne zaman böyle bir değişikliğe veya yeniliğe gideceği konusunda henüz bir tarih belirtilmemiş. Fakat çok erken zamanlarda beklenmiyor bakalım firma yeni atılımları ile Android ve İOS‘un lider olduğu piyasada ne gibi işler yapacak göreceğiz. Ayrıca son zamanlarda İOS hakkında yeni özellikler ve güncellemeler gelmesi İOS’a daha fazla kullanıcı kazandırabilir. Android cephesinde de yeni sürüm geçtiğimiz haftalarda tanıtılmıştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir