Blackberry Klavye Rengi Değiştirme Nasıl Yapılır

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

19 Şubat’ta gelen büyük güncelleme ile Blackberry OS 10 cihazlar, 10.3.1 sürümüne yükseldi. Birçok yeni özelliğin geldiği güncellemede; klasör içi birden fazla sayfa, tüm sistem içerisinde Hızlı Ayarlara erişim, ana ekranda daha fazla uygulama simgesi, Blackberry Blend vb. yer alıyor.

Bu yeni gelen özelliklerden birisi de sanal klavyenin rengi, yani Blackberry klavye rengi değiştirme olarak gözüküyor. Blackberry Z10, Z30 ve Z3’de kullandığınız sanal klavyenin rengini değiştirebilirsiniz. Rengini değiştirebilirsiniz derken, öyle çok fazla renk seçeneği yok tabii. Fakat açık renk olarak beyaz ve kapalı olarak siyah kullanabilirsiniz. Eğer renk tercihi yerine Otomatik seçeneğini işaretlerseniz, kullandığınız uygulamaya göre sistem kendisi otomatik klavye rengi seçecektir.

Klavye rengi seçeneği tamamı dokunmatik Blackberry cihazlarında çalıştığı gibi, fiziksel klavyeye sahip modellerde de çalışıyor. Fakat fiziksel klavyeli modellerde sadece ekranın alt kısmında çıkan ve ekstra karakterlerin ya da önerilen kelimelerin bulunduğu kısmın rengi değiştirilebiliyor. Blackberry klavye rengi değiştirme nasıl yapılır hemen açıklayalım.

facebook müşteri hizmetleri

 

Blackberry Klavye Rengi Değiştirme

Öncelikle Ayarlar‘a giriyoruz.

Sonrasında Ekran ayar kısmına giriyoruz.

Burada Sanal Klavye Görünümü seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan pencerede isteğimize göre seçimimizi yapıp kapatıyoruz.

 

Bu kadar basit. Blackberry 10.3.1 sürümü ile birçok uygulama da bu renk değişikliğini destekliyor. Dilerseniz kullandığınız uygulamaların Ayar kısımından bakıp renklerinin değişip değişmediğini bulabilirsiniz.

Daha fazla Blackberry 10 haberi, ipuçları ve nasıl yazıları için Blackberry kategorimizi takip edebilir; Tech Kafa Forum üzerinden veya yorumlar kısmından bana sorularınızı ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Bunlara ek olarak Blackberry Instagram Uygulaması Insta 10 ve Blackberry’e Android Uygulamaları Nasıl Yüklenir yazılarımız da ilginizi çekecektir.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir