Blackberry Venice: BB’nin Android’i

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Saygın bir Blackberry çalışanının attığı bir tweet’e göre şirket kendi işletim sistemi yerine Google’ın Android’ini çalıştıracak Blackberry Venice adlı bir cihazı yıl sonuna kadar tüm ABD genelinde satışa sunacak.

Çarşamba günü sabah Evan Blass adındaki çalışan Twitter üzerinden şirketin Blackberry Venice adlı cihazın Kasım ayında satışa sunulacağını doğruladığını bildirdi. Çalışanın paylaştığı görselde 3 nokta dikkat çekiciydi. Bunlardan ilki ekranda Google Play logosunun görünmesiydi. Diğer detay tüm mail, sms ve sosyal ağ güncellemelerinizi içeren Blackberry Hub uygulaması ve sonuncusu ise “Blackberry için Dosya Transferi” adı verilen bir uygulamaydı.

Blackberry Venice cihazını eşsiz yapan şeylerden en önemlisi cihazın Android işletim sitemiyle çalışacak olması, bir diğeri ise çift taraflı kavisli ekran ve tam donanımlı, kaydırılabilir bir klavye olacak.

facebook müşteri hizmetleri

bbiçgörsel

Venice telefonları hakkında bilinen diğer özellikler ise şöyle:

  • Snapdragon 808 işlemci
  • Çift tarafı kavisli 2560×1440 çözünürlüklü 5,4 inçlik Quad HD Ekran
  • 3 GB Ram

Cihaz Blackberry hayranı olup da şirketin tüm özelliklerini bulunduran ama Android ile tam uyumlu bir sistem isteyenler için bir fırsat sunuyor.

Şirketin sorulan sorulara verdiği cevap şöyle oldu: “Söylenti ve özellik açıklamalarına yorum yapmayacağız ancak Blackberry OS 10’un eşsiz güvenlik ve gizlilik kurallarına bağlı kalınacağını garanti ediyoruz.”

Görünüşe göre Blackberry artık ‘iş telefonu’ olmaktan ziyade pazar payını yükseltmek ve kapalı şirket imajını yıkmak istiyor. Cihazın ülkemize ne zaman geleceği ve fiyatı henüz belli değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir