Blackphone 2 ile Güvenlik Hat Safhada

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Blackphone 2 bir casus telefonu olmaya aday.

Günümüzde akıllı mobil cihaz modelleri git gide artartken, aslında ne kadar günde olduğunuzu hiç düşündünüz mü?

Sosyal medya aracılığı ile ziyaret ettiğimiz bağlantılar, özel konuşmalarımız, İnternet gezintilerimiz hep bir sistem üzerinde kaydolmaya devam ederken, çekip sildiğimiz fotoğraflar bile firmaların bulut özellikli tabanlarından bile çıkarken güvenlik kelimesinin aslında yanına bile yaklaşamadığımız bir gerçek.

Blackphone 2 Güvenli midir?

Silent Circle isimli bir firma tarafından tasarlanan Blackphone 2 isimli akıllı mobil cihazın oldukça güvenli olduğunu sizlere söyleyebiliriz.

facebook müşteri hizmetleri

Dışarıdan bakıldığında sıradan gözüken, yuvarlatılmış kenarları, ince formu ve sade tasarımı ile dikkat çeken cihazın donanımsal özellikleri de oldukça iyi. 1080 piksel çözünürlüğe sahip 5 inç ekranı, 8 çekirdekli 64 bit Snapdragon işlemcisi, 3 GB RAM ve 3060mAh bataryaya sahip olduğu ilk öğrenilen özelliklerden olan Blackphone 2 yazılımsal özellikleri ile herkesi şaşırtıyor.

Android üzerine kurulmuş ve Silent Circle’in geliştirdiği PrivateOS 1.1 işletim sistemi ile çalışan cihazda, SilentPhone, SilentText ve SilentContacts uygulamaları mevcut. Bu uygulamalar ile de tamamen kişisel olan, telefon numaraları, telefon görüşmeleri, SMS mesajları, görüntülü görüşmeler şifreli bir şekilde gerçekleştirilerek gizleniyor ve kişisel verileri özel bir alanda depoluyor. Aynı zamanda gezilen İnternet siteleri de hiç bir şekilde takip edilemiyor.

Aynı zamanda BlackPhone 2 için kendisine özel SilentStore isimli mağazasından daha fazla şifrelenmiş güvenlikli uygulamalara da erişim sağlanabilecek.

BlackPhone 2 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Eğer siz de aşırı güvenlikli bu akıllı mobil cihaza sahip olmak istiyorsanız bu senenin yaz aylarına kadar beklemeniz gerekiyor. Satış fiyatı ise 629 dolar olarak duyuruldu.

Günlük kullanım için normal donanımsal özelliklerin yanı sıra eğer güvenliğinize önem veriyorsanız Blackphone 2 tam size göre diyebiliriz. Tabii ki kendinizi 007 gibi hissetmenizi de sağlayabilir.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir