Blackphone 2 Cihazında Üst Düzey Güvenlik Var

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Akıllı telefon üreticilerinden olan Silent Circle firması güvenlik odaklı yeni bir Blackphone cihazının ilk üyesini piyasa 1 yıl önce sürmüştü. Daha sonra Haziran ayında Blackphone 2 adında yeni bir telefon piyasaya çıktı ve ortaya büyük bir iddia atılmıştı. İddia’ya göre hükümet görüşmeleri dinleniyor denildi. MWC 2015 etkinliğinde tamamen güvenlik odaklı ikinci bir telefonu gözüktü. Resmi sitede tarih ve bilgiler verilmiyor fakat Eylül 2015 tarihinde çıkışı bekleniyor.

facebook müşteri hizmetleri

Blackphone 2 cihazının olabilecek özelliklerine gelirsek cihazda 1080p Full HD bir ekran ve bu ekranın boyutu 5.5 inç olması bekleniyor. Diğer yandan 1.7 Ghz hızda çalışan bir işlemci ve 3 GB RAM bu telefonda olacak. Donanım konusunda orta ve üst seviye arasında bir cihaz diyebiliriz. Kamera noktasında firma Blackphone 2 modelinde 13 megapiksel ana kamera ve 5 megapiksel ön kamera kullanılmış. Ekstra teknolojiler olarak Blackphone 2 modelinde hızlı şarj özelliği ve MicroSd kart girişi kullanılmış durumda. Cihazın özelliklerini bir kenara bırakırsak dikkat çeken tek noktası Silent OS işletim sistemini kullanması ve bu sistemde birçok güvenlik uygulaması bulunmasıdır.

Güvenlik sınırı Blackphone 2 cihazında sadece işletim sistemiylede kalmıyor. Güvenlik amacı ile cihazdan Google Play Store’a girmek imkansız oluyor. Ayrıca Silent Circle firması güvenlik üzerine bir uygulama mağazası üzerinde testler gerçekleştirdiklerini açıkladı. İlginç yanlarından biri ise eğerki bir Blackphone 2 cihazı almak istiyorsanız ilk önce ön sipariş formunu doldurmalısınız, daha sonra satış görevlisi ile görüşüp ön sipariş kaydınızı tamamlıyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir