Blizzard Kadın Karakterleri Düzeltmeye Karar Verdi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Blizzard’ın karizmatik çalışanı Chris Metzen, Overwatch konferansında çok önemli açıklamalarda bulundu. Açıklama, kadın karakterle ilgili.

Chris Metzen, tüm oyunlarda kadın karakterlerin aşırı seksi çizilmesinin yarattığı sorunlardan bahsetti. “Oyunları her yaştan oyuncular için yapıyoruz ve herkesin oynaması için yapıyoruz. Kadınlar ve erkekler, herkesin oynamasını istiyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapmakta kendimizi borçlu görüyoruz.”

facebook müşteri hizmetleri

Ne var ki Blizzard’ın yeni oyunu Overwatch’ın iyi sayıda farklı ırk, topluluk ve cinsiyete sahip olduğu bir gerçek. Ve Overwatch’taki kadın karakterler oldukça zayıf ve kedi kostümlerinin içindeler. Bu karakterler kötü veya çirkin değiller ve bir oyunda seksi karakterlerin olmaması gerektiğini de söylemiyoruz.

Metzen, sözleriyle şöyle devam etti: “Artık Overwatch ile beraber, kadın karakterleri aşırı seksi çizmeyeceğiz, özellikle seksi olmalarına çalışmayacağız. Erkek karakterle ilgili seksileştirme fikrimiz yok henüz, muhtemelen de olmayacak. Biz şunu istiyoruz. Biz neysek oyunlarımız da öyle olsun. Herkes eşit olsun, eşit şekilde temsil edilsin. Tek amacımız budur.”

Blizzard’ın bu kampanyası gerçekten çok önemli. Bazı oyun yapımcıları, sırf oyunları satsın diye oyunun içine birkaç seksi kadın koyuyorlar ama oyunun içi bomboş. Umarız bu seksileştirme konusu herkesi etkiler ve yapımcılar bu konuda daha duyarlı olurlar.

 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir