Blog Köşesi Konuğumuz: Ayhan Korkmaz

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Tech Kafa olarak internet üzerinde güzel işler yapmaya çalışan, blogları aracılığıyla insanlara bir şeyler anlatmak, farklı konularda bilgi vermek isteyen kaliteli blog yazarlarından her hafta birini konuk etmeye başlıyoruz.

Bu haftaki konuğumuz benim de yakın olarak tanıdığım ve takip ettiğim bloglardan birinin sahibi Ayhan Korkmaz. Kendisi kırmadı ve sorularımızı cevapladı. Siz de kendinize okuyacak, bilgi edinecek farklı konularda bloglar arıyorsanız bu yazıların blogu tanımak için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Lafı daha fazla uzatmadan kendisine yönelttiğimiz sorularla Ayhan Korkmaz‘ın blogunu tanıyalım.

Ayhan Bey Merhaba, ayhankorkmaz.net ile ilgili sorularımıza geçmeden önce biraz kendinizden bahseder misiniz?

Öncelikle Merhaba herkese. Ben Ayhan Korkmaz, 25 yaşındayım ve İzmir’de yaşıyorum. Elektrik-Elektronik mühendisiyim. Bir girişimcilik macerasının ardından şu anda bir yerde çalışmıyorum. Bu süreçte de kişisel blogum AyhankorkmazNet ve TavsiyelazimCom üzerinde yazılarımı paylaşıyorum.

AyhankorkmazNet maceranız nasıl başladı? Neden böyle bir blog açıp devam etmek istediniz?

Aslına bakarsanız blog macerama üniversite yıllarımda başladım. O zamanar yazdığım kodları paylaşmak için ücretsiz bir blog açmaya karar vermiştim. daha sonrasında ise ayhankorkmaz.net alan adını alıp yazmaya başladım. Süreç içinde sadece kod paylaşımı yapmak yerine kişisel blog haline getirerek kişisel tecrübelerimi paylaşmaya karar verdim.

ayhankorkmaz

facebook müşteri hizmetleri

AyhankorkmazNet’i kurarken hedefiniz neydi? Bu hedeflere ulaşabildiniz mi?

Aslıda bu soruya kurarkenki hedefimden çok şimdiki hedefimi belirlediğim andan itibaren geçen süre için cevap verebilirim. Hedefim aslında genel kişisel blog mantığıyla aynıydı. Kişisel bilgilerimi, deneyimlerimi ve hedeflerimi paylaşıp insanlara yardımcı olmayı hedefledim. Gelen yorumlara da bakarsam doğru yolda ilerliyorum.

Sizin de bildiğiniz gibi artık internet sitesi veya kişisel blog oluşturmak çok kolay. Gün geçtikçe internet sitesi açan ve bu işlerden para kazanmak isteyen birçok kişi ortaya çıkıyor. Yeni başlayacak arkadaşlara kişilere neler önerirsiniz?

Evet bu konu en çok tartışılan konulardan biri. Bence internet dünyasının çöplüğe dönmesinin nedeni bu soruda saklı. Genç arkadaşlarımız, “adam internet sitesi açmış, para kazanıyo !” sözünü birbirine söyleyerek bu işe girişiyorlar. Ancak her işte olduğu gibi internet dünyasında da motivasyonu para olan kişiler başarısız oluyorlar. Çünkü para odaklı çalışmalarda, para kazanılamayan her an insanlar bloglarından uzaklaşıyor. Bu nedenle blog dünyasına yeni girecek kişilere tavsiyem, para kazanmak için yazmayın. Yazdığınız için para kazanın!

Son olarak Tech Kafa hakkında düşüncelerinizi de bizimle paylaşır mısınız?

Tech Kafa ile tanışmam Oğuz ile birlikte oldu aslında. Aramızda gerçekleştirdiğimiz ticaret, bir süre zarfında muhabbete dönüştü. Sonrasında ise takip ettiğim siteler arasına üst sıralardan giriş yaptı. Çünkü bildiğiniz gibi internet dünyasında işini hakkıyla yapan siteler o kadar az ki, Tech Kafa gibi işini hakkıyla yapan sitelere destek vermek ve takip etmek bizlerin yapması gereken bir işlem. Umarım hak ettiği yerlere doğru hızla çıkışını devam ettirir.

Ayhan Korkmaz’a verdiği cevaplardan ve bu haftaki konuğumuz olduğu için ayrıca teşekkür ediyorum. Özellikle Webmaster konuları ile ilgilenen ve yenilikler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.

Blog Adresi: http://www.ayhankorkmaz.net/

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

2 thoughts on “Blog Köşesi Konuğumuz: Ayhan Korkmaz

 • 29 Mayıs 2015 at 22:20
  Permalink

  Bu güzel söyleşi için teşekkürler. Tüm içerikler gibi Blog Köşesi’ni de takibe aldım artık.

  Reply
 • 29 Mayıs 2015 at 23:20
  Permalink

  Bu güzel söyleşi için teşekkürler. Tüm içerikler gibi Blog Köşesi’ni de takibe aldım artık.

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir