Bloodstained: Ritual of The Night Duyuruldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Efsanevi Castlevania serisinin yapımcısı Koji Igarashi Konami‘den göçüp gideli, koskoca Castlevania külliyatı reboot edileli çok oldu. O yüzden Castlevania Lords of Shadow adı altında reboot serüvenine devam ededursun, Koji IgarashiMetroidvania” türüne geri dönüş yapıyor. Son zamanlarda sürekli bir “ruhani takipçi” ile karşılaştığımız Kickstarter aracılığıyla Igarashi’nin yeni oyunu Bloodstained: Ritual of The Night duyuruldu.

Kickstarter’a dün giriş yapan oyundan gelen ilk bilgiler oldukça iştah açıyor. Tıpkı klasik Castlevania’lar gibi side-scroller bir oynanışa sahip olan Bloodstained, diğer oyunlardan farklı olarak 2,5 boyutlu olacak. Eski Castlevania bestecisi Michiru Yamane tarafından müzikleri bestelenen Bloodstained: Ritual of The Night‘ın yapımcı stüdyosu ise Mega Man‘in ruhani takipçisi Mighty No. 9‘ın stüdyosu Inti Creates olarak açıklandı.

facebook müşteri hizmetleri

Oyun şimdilik sadece PC, XBOX One ve PS4 için dijital olarak çıkışını yapacak olsa bile Kickstarter destekçiler yeterli bağış yapmaları durumunda oyunun kutulu sürümüne erişebilecekler. Miriam ismindeki bir karakteri kontrol edeceğimiz oyunda bir simyacının karakterimizin üzerine saldığı laneti engellemek ve kristale dönüşen vücudunu eski haline getirmek için Gebel‘in şatosuna girip tehlikelerle yüzleşeceğiz.

Oyunun kötü karakteri olarak gözüken Gebel‘in aslında çok büyük bir özelliği de var. Oyunun Kickstarter bağış listesine baktığımızda bağışların 850.000$‘ı geçmesi halinde Gebel karakterini David Hayter‘ın seslendireceği gösteriliyor. David Hayter‘ı ise Metal Gear hayranları yakından tanıyacaktır; kendisi Metal Gear Solid: Ground Zeroes‘a kadar Solid Snake ve Big Boss‘un sesi olmuş, daha sonra yerini 24’ten tanıdığımız Kiefer Sutherland‘e bırakmıştı.

Kickstarter kampanyası için endişeleriniz varsa atın o endişeleri. Çünkü ben bu satırları yazarken Bloodstained: Ritual of The Night’ın bağış miktarı 1.000.000$’ı geçmişti. Yani oyun öyle ya da böyle geliyor, zafer bu kez Metroidvania sevenlerin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir