Boom Beach Android Oyun İncelemesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Son zamanlarda, özellikle oradan buradan fırlayan reklamlarda çokça gördüğüm Boom Beach adlı oyunu sonunda oynamaya karar verdim. Hazır oynamışken inceleyip size de anlatmak isterim.

Oyunun amacı basitçe, oyun başına size verilen merkez adanızı düşmana karşı güçlendirirken, çeşitli sınıflardaki askerler ile çevrenizdeki adaları ele geçirmek. Oyuna Boom Beach denmesinin sebebi de, adalardaki sahili gemilerinizle bombalayabilmeniz ve askerlerinizle sahile çıkarma yapabilmeniz.

Oyunun başında bize verdiği adamız büyük sayılır. Girer girmez bir adet üs, bir kereste fabrikası ve bir evin olduğu adamızda ham maddeye çevrilebilecek bolca ağaç mevcut. Bunun dışında bir adet liman ve bu limanda küçük bir savaş gemisi de mevcut. Boom Beach’i Boom Beach yapan kısım ise kare şeklindeki adamızın bir kenarını tamamen kaplayan ve çoğunlukla savaş alanı olarak kullanacağımız sahil. Koskoca adada tek bir sahil olması tuhafıma gitti ama onanış bakımından bunun şart olduğu derhal belli oluyor.

facebook müşteri hizmetleri

Boom Beach’teki ana tema savaşmak, ve savaşmak için de asker lazım. Oyun bize başka adalara çıkarma yapabilmemiz için Tüfekli Er, Makineli Tüfek Operatörü, Roketatarcı gibi birkaç tane daha asker sınıfı sunuyor. Tabi ki bu askerleri üretmek için üssünüzün belirli kriterlere uyması ve paranızın yeterli olması gerekiyor. Bunun dışında, üssümüzü koruyabilmek için adamıza koyabileceğimiz, Sniper Kulesi, Mayın, Havan Topu gibi savunma sistemleri de mevcut Boom Beach’te.

Anlattıklarımın yanında Boom Beach’te seviye sistemi, ödül kazanabileceğiniz başarılar, oyuncu sıralaması ve artık mobil oyunların vazgeçilmezi, gerçek parayla satın alınan bir para birimi, yani elmaslar var. Elmaslar size oyunun her yerinde kolaylık sağlıyor. Şu anda satın alabileceğiniz en düşük miktar, 500 Elmas 10,49 Türk Lirası. Bana soracak olursanız satın almanıza gerek yok, zaten oyunun başında size 50 elmas veriyor ve akıllıca kullanıldığı taktirde fazlasıyla yetiyor.

Benim fikrimi sorarsanız, her ne kadar klasik ‘bağımlılık yapan oyun’ kalıbında yapılmış olsa da Boom Beach, saatlerce oynanabilecek bir oyun değil. Oyunda derin bir hikaye eksikliği var ve Nazilere benzeyen düşman askerleri, Kızılderili görünümlü ada yerlileri gibi hayal kırıklığı yaratan klişeler var. Sürekli olarak kendini tekrar eden Boom Beach’te asıl amacınız düşmanları yenmek değil de, oyuncu sıralamasında yükselmek olduğu gibi bir hisse kapıldım.

Benim söyleyebileceklerim bu kadar. Bence Boom Beach, vakit geçsin diye oynayabileceğim bir oyun fakat her zaman olduğu gibi karar sizin. Boom Beach’i Google Play’den ücretsiz indirebilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir