Bruce Lee: Enter The Game Mobil Oyun İncelemesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Ben Bruce Lee’yi çok severim. Sevmeyen insan zaten pek azdır. Adam başlı başına bir ilham kaynağı, örnek insan ve ölümsüz bir efsane benim için. İstese herkesin ağzını kırabilecekken çok sempatik ve iyi kalpli olması da cabası.

Jackie Chan ve Bruce Lee’nin Hikayesi

Hazır Bruce Lee’den bahsederken Jackie Chan ile aralarında geçen bir olayı anlatayım. Bu olayı Jackie Chan bizzat kendi bir röportajında anlatmıştır. Oyuna da adını veren efsanevi ‘Enter the Dragon’ filmini çekerken bir dövüş sahnesinde Jackie, rol icabı Lee’nin savurduğu sopa ile birlikte yere düşmesi gerekir. Bruce Lee sopayı savurur ve sopa Jackie’nin yüzünü kıl payı geçer, fakat fazla heyecanlanan Jackie Chan ani bir bilinç kaybı yaşar. Sahne çekimi bittikten ve yönetmen ‘kes’ dedikten sonra Lee, korku içinde Jackie’nin yanına gider ve durumunu kontrol eder. Jackie acı çekmemektedir fakat bir anlık kararla sanki darbe almış gibi yapar, çünkü efsane dövüşçü ve kendi idolü Bruce Lee’nin onunla biraz daha ilgilenmesini ister. Çekimler bittikten sonra Lee, Jackie ile uzun uzun sohbet eder ve ne zaman göz göze gelseler o karizmatik selamını çakar.

Nasıl Bir Oyun?

Bu eğlenceli anekdottan sonra asıl konumuza, yani Bruce Lee: Enter the Game’e dönelim. Oyun genel baktığımızda gayet eğlenceli ve reflekslerinizi test eden bir dövüş oyunu. Şöyle ki, oyuna ne tam anlamıyla 1vs1 dövüş oyunu diyebiliriz, ne de Side-Scroller (örneğin Double Dragon ya da atarideki Ninja Kaplumbağalar oyunu gibi) bir dövüş oyunu diyebiliriz. Sabit bir bölümde, ekranın sağından ve solundan gelen düşmanları iki buçuk boyutlu bir bölgede pataklıyoruz, en basit böyle anlatabilirim.

facebook müşteri hizmetleri

bruce lee 2

Oynanış

Bruce Lee: Enter the Game’in oynanışı çok zor değil. Ekranın sağına ve soluna basılı tuttuğunuzda Lee yürüyor, hemen basıp çektiğinizde ise hızlı bir hamle yapıyor. Saldırılar ise vurmak istediğiniz tarafa doğru yukarı çapraz, yatay ya da aşağı çapraz yönde parmağınızı kaydırarak yapılıyor. Parmağınızı kaydırarak yaptığınız bu saldırılar, düşmanınızın hareketine bağlı olarak karşı saldırı yerine de geçiyor. Düşman size saldıracağı zaman çok kısa bir süreliğine başının üzerinde saldırı yönü gözüküyor. Siz de saldırınızı bu yöne göre yaparsanız hem düşman saldırısını engellemiş, hem de düşmanı sersemletmiş oluyorsunuz.

Oyun Mekanikleri

İlginç dövüş mekaniklerinin yanında Bruce Lee: Enter the Game, Lee’yi geliştirmemize ve kişiselleştirmemize de izin veriyor. Oyunun bölüm dizaynları klasikleşmiş Bruce Lee filmlerinden alınma, hal böyle olunca artık ikon olmuş siyah çizgili sarı Bruce Lee eşofmanı, nunchakular gibi daha bir çok ekipmanı görmemek olmaz. Bu ekipmanlar Lee’ye artı güç sağlıyor fakat oyunda ilerledikçe açılıyor. Oyunda daha iyi olmamızı sağlayan tek şey ekipman değil, ayrıca Lee’ye pratik yaptırıp belirli özelliklerini geliştirebiliyoruz. Ekipman almak ve pratik yapmak için oyun içerisinde kazandığımız altınları kullanmamız gerekiyor.

Şöyle tam karşıdan, alıcı gözle baktığımızda Bruce Lee: Enter the Game çok yenilikçi ve mükemmel bir oyun gibi görünmese de, bir “Sıkılınca oynarım.”dan fazlasını da hak etmiyor değil. Yine de en iyisi kendiniz indirip denemeniz tabi ki.

Bruce Lee: Enter the Game oyununu Google Play‘den veya App Store‘dan ücretsiz indirebilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir