Bu Bisiklet Lastikleri Patlamıyor: Tannus

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Şehirlerimiz herhangi bir aracın güvenli sürüşü için çok kirli, peki bu durumdan araçlarımızı nasıl koruyacağız ?
Şehirlerimizde ve yollarımızda bisiklet ve motorsiklet sürücülerinin güvenliği tehlikede; hatta otomobilleri bile tehtid eden pek çok risk mevcut. Yolda yüksek hızla seyahat ederken size ya da taşıtınıza gelebilecek riskler henüz sıfıra indirilebilmiş değil, büyük ihtimalle de kusursuz bir hayatımız olmayacak ancak artık patlamayan lastiklerimiz olabilir.
Bir bisiklet vakfının katkılarıyla geliştirilen ve patenti alınan bu patlamaz lastiğin adı Tannus. Uzun yolculuklarda, yarışlarda ya da şehir içi turlarda sürücünün hayatını riske atan lastik patlamalarına karşı üretildi.
patlamayan lastik tannusLastik standart şişme simitlere göre erişilemez bir güvenliğe sahip. Çivi, cam ya da kesici/delici herhangi bir nesne lastiği patlatamıyor. Açıkçası lastik patlamıyor çünkü katı bir tasarıma sahip. Aither adında patentli bir materyalden üretilen lastik 10mikrometrelik hava baloncuklarıyla darbeyi emen güçlü bir örgü yapısına sahip.
Standart havalı lastiklere nazaran patlamadığı ve kısmen elastik olduğu için alışık olmadığınız bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz. Ve geliştiricinin açıklamasına göre lastikler normal havalı lastikler kadar hafif ve bisikletiniz size yeni bir ayakkabıdan farklı bir his vermiyor.
Aslında bir süredir geliştirme versiyonları üretilen ve denenen bir lastik oldu Tannus. Aither geliştirmesi tamamlanınca patent işlemleri de tamamlandı ve lastikler piyasaya sürülmeye başlandı.
Avrupa’da 10 ülkede satışa çıkan lastikler internet üzerinden sipariş verilebiliyor, malesef henüz ülkemizde bayilik alan bir yer mevcut değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir