Bu Yıl Twitter’ı Sallayan 10 Ünlü Olay

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Twitter üzerinde bir çok konu hakkında çeşitli tweetler atılıyor ve bunların bir kısmı Dünya Trendleri listesine giriyor. Ama bazı tweetler öyle çok konuşuluyor ki, bazen Twitter sadece bu konular hakkında konuşuyormuş gibi düşünüyorsunuz. Aşağıdaki listede, ünlülerin Twitter‘ı yerinden sallayan anlarını ve bu konular hakkında dakikada kaç tweet atıldığını göreceksiniz. Her ne kadar birinci sıraya ulaşamamış olsa da, Lorde‘nin ismini birden çok maddede görüyoruz. Toplamda Twitter‘da en çok konuşulan ünlü olduğunu söylersek yanlış olmaz. İşte 2014 yılında Twitter‘ı Sallayan 10 Ünlü An:

10) Lorde’nin En İyi Rock Video ödülünü Kazanması:

Bv4ytLkIEAAl2JF

Lorde VMA’da “En iyi Rock Video”  kategorisinde ödül alan ilk yalnız çalışan kadın şarkıcı oldu.  Bu konu hakkında dakikada 89.029 tweet atıldı.

9) Beyonce’un şarkı söyleyip, Jay Z’den Vanguard Ödülüni Alması:

Bv-Ht_6IEAA1blD.jpg large

Beyonce ödülü aldıktan sonra Jay Z ile birlikte sahneye çıkan kızı, kendisini tebrik etmişti. Bu konu dakikada 97.153 tweet alarak listemizde 9. sırada.

8)Gravity filminin “Kurgu” kategorisinde 6. Oscar ödülünü kazanması:

BhxcnbLCMAAlTUp

Tam 7 Oscar ödülü ile Oscar törenine damgasını vuran Gravity’nin 6. ödülünü aldığı an Twitter üzerinde dakikada 135.330 tweet ile paylaşıldı.

7) Miley Cyrus’un VMA’da “Yılın Videosu” ödülünü alması:

Bv2mZYZIAAEI1Ay

Wrecking Ball klibi ile “Yılın Videosu” ödülünü kazanan Cyrus, ödülü alması için evsiz bir genci sahneye gönderdi. Sahneye çıkan evsiz genç, ödülü 1.6 milyon evsiz Amerikan genci adına kabul ettiğini söyleyen bir konuşma yaptı. Bu an dakikada 138.792 tweet ile paylaşıldı.

6) Lorde’nin Grammy ödüllerinde şarkı söylemesi:

Be82qluCIAE0ze-

facebook müşteri hizmetleri

56. Grammy ödüllerinde canlı bir performans sergileyen Lorde’nin bu anları Twitter üzerinden, dakikada 146.083 tweet atılarak paylaşıldı.

5) “En İyi Şarkı” ödülünü Lorde’nin kazanması:

lorde-grammy-awards

17 yaşındaki genç şarkıcı Lorde, canlı performans da sergilediği 56. Grammy Ödülleri gecesinde “Royals” isimli şarkısı ile “En İyi Şarkı” ödülünü kazandı. Bu an Twitter üzerinde, dakikada 152.688 tweet ile paylaşıldı.

4) Ellen’ın Oscar gecesinde seyirciye pizza söylemesi:

BhxeIfiIgAA_oQx

Oscar töreni töreni sırasında acıkan ve pizza yemeye karar veren Ellen DeGeneres, izleyicilere de pizza getirtmeyi unutmadı. Bu anlar dakikada 158.159 tweet ile paylaşıldı.

3) Grammy Ödülleri’nde Imagine Dragons ile Kendrick Lamar’ın gerçekleştirdiği Performans:

Be967FKCMAApBC-

Hip-hop şarkıcısı Kendrick Lamar ile Imagine Dragons grubunun 56. Grammy Ödülleri gecesinde gerçekleştirdiği performans dakikada 171.593 tweet ile Twitter’ı sallayan 3. büyük an oldu.

2) Super Bowl’un devre arasında Bruno Mars ile Red Hot Chili Peppers’ın gerçekleştirdiği şov:

Bfgzgs7CQAA5K_V

Bruno Mars’ın devre arası performansının bir şarkısını Red Hot Chili Peppers ile birlikte söylediği harika anlar Twitter’da dakikada 229.533 tweet ile paylaşıldı.

1) Ellen’ın rekor kıran ünlüler özçekimi:

BhxWutnCEAAtEQ6

O ünlü resim! Ellen DeGeneres etrafına bir çok ünlü ismi topladı ve hepimizin bildiği o ünlü selfie fotoğrafını çekti. Bu fotoğrafın ardından selfie kelimesi daha bir hayatımıza girdi. Hatta sonradan türkçe bir karşılığı bile oldu. Bu ünlü özçekim, dakikada 254.644 tweet ile 2014 yılındaki en büyük Twitter olayı oldu.

Kaynak: Buzzfeed

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı