Bükülebilen Ve Esneyebilen Ekranlı AUO Gözüktü

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Akıllı telefon piyasasında Çinli’lerin başarıları Xiaomi, Meizu gibi firmalar ile artmaya başladı ve devam ediyor. Bu firmalardan biri olan AUO firması esneyebilen tasarıma sahip ve bu esneme ile çeşitli sensörler sayesinde bazı hareketler algılayabiliyor. Akıllı telefon piyasasıda göz tarama, yüz tanıma, parmak izi okuyucusu gibi bir çok teknoloji artık aktif rol oynamaya başladı. Donanımsal ve teknolojik gelişmelerin yanı sıra tasarımsal açıdanda kavisli ekran teknolojisi gibi birçok yenilik eklenmeye başladı. Bunlardan biri olan esnek ekranlı cihazlarda oldukça ilgi görebilir.

facebook müşteri hizmetleri

Çinli firmalardan olan AUO piyasada adı gözükmesede ilk defa kullandığı teknoloji sayesinde diğer amiral gemisi firmalara göre bir ilki gerçekleştirmiş oldu. Çinli firma Touch Taiwan 2015 etkinliğ adı altında ekranı bükülebilen ve bükülen noktalara göre çeşitli işlevler yapan akıllı telefonlarını tanıtarak etkinlikte oldukça dikkat çekici olması başardı.

auo

Esneyebilen ve bükülebilen AUO cihazları sayesinde cihaza yapılan baskı sırasında yön, şiddet gibi kavramlarını ölçebilen sensörlerde cihaz içerisine yerleştirilecek. Bu esneyebilen teknolojiye sahip cihaz toplamda 6 olmak üzere Sol üst, üst, sağ üst, sağ alt, alt ve sol alt yönlerinde bükülebiliyor ve her bölüm farklı işlemler yapabiliyor. Şuan AUO cihazları seri üretime geçmemiş ve stand için tek bir özel model piyasada bulunuyor. Cihaz 5 inç 1280 x 720 çözünürlüğüne sahip ve AMOLED kırılmaz bir ekran yapısına sahip. Cihaz hakkında diğer detaylı özellikler şuan için bulunmuyor. Ekranın büyük olması ve bükülebilmesi çeşitli uygulama ve oyunlardada entegre edilerek ortaya güzel işler çıkartılabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir