Bulunduğun ilin alan kodun başka ilde kullanma

facebook android iphone ayarlari

Bulunduğun ilin alan kodun başka ilde kullanma
5 - 1 OY

Aynı alan kodunu başka şehirde nasıl kullanılır mı, alan kodunu nasıl nakil yapılır,İstanbul un alan kodunu ve numarayı Ankara ya nasıl nakil ettirebilirim,aynı alan kodu başka şehirde kullanılır mı, alan kodunu nakil işlemini hangi kurum dan yaptırabilirim

Bulunduğun ilin alan kodun başka ilde kullanma

Türk telekomda kullandığınız sabit bir numarayı başka bir şehire gittiğiniz de nakil işlemi yapabiliyorsunuz. Burada ilginç olan durum ise örneğin Ankara’ da yer alan bir numarayı İstanbul’ daki bir adrese taşıdığınız da İstanbul’ daki adresinizde 0 312 ile başlayan alan kodunu kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Bu işlemin yapmak için hat sahibinin kimliği ile beraber bir türk telekom müdürlüğüne başvuru yapması gerekiyor.

facebook müşteri hizmetleri

alan kodu degistirme

Bu hizmetten haberi olan çok fazla kullanıcı yok ülkemizde, bir şehirden başka bir şehire sabit numarayı nakil yaptığınız zaman gideceğiniz şehrin alan kodu veriliyor. Normal de süreç bu şekilde işliyor. Ama İstanbul’ da Ankara’ nın alan kodunu kullanabiliyorsunuz. Başka bir örnek vermek gerekirse Erzincan da oturuyorsunuz ve numaranız da  0446 222 33 44, bir iş gereği Eskişehir’ e taşınmanız gerekiyor. Türk telekom müdürlüğüne nakil başvurusu yaptığınızda aynı numarayı Eskişehir’ de de kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Yani başka bir şehirde kendi memleketinizin alan kodunu ve numarasını kullanabiliyorsunuz. Doğduğu ve büyüdüğü memleketine karşı milliyetçi olanlar için Türk Telekom dan süper bir hizmet olduğunu söyleyebiliriz. Bu işlemi yaptırmak için Türk telekom müdürlüğüne nakil için ücret ödemeniz gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir