Burun Estetiğine Karar Verme

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Burun estetiği ameliyatı olmadan önce psikolojik açıdan hazır olmak gerekir. Çünkü beden de bir değişiklik yapılmak üzeredir. Kişilerin kendi motivasyonunu, beklentisini, sorun ve kusurlarını iyi şekilde tartması şarttır.

Kişi Motivasyonu

Burun estetiği ameliyatını kişi sadece kendi istediği için yaptırmalıdır. Çevre beklentileri doğrultusunda ameliyat olmamalıdır. Başkalarının etkisi ile yapılan ameliyatlar sonucunda pişmanlıklar ortaya çıkmaktadır. Burun estetiği ameliyatı olmaya karar verildiğinde duygusal fırtına yaşanmaması ve sağlıklı karar verilmesi gerekir.

Beklentiler

Burun estetiği ameliyatından beklentilerin gerçekçi olması gerekir. Estetik cerrahi kişileri başka bir hale getirmemektedir. Sadece vücuttaki ve yüzdeki estetik kusurları gidererek potansiyel güzelliği ortaya çıkartır. Kişiler burun estetiği ameliyatı sonrasında bir ünlüye benzeyeceğine inanmamalıdır.

Günlük Hayat Sorunları

facebook müşteri hizmetleri

Estetik cerrahi işlemler günlük hayatta var olan sorunları ortadan kaldırmaz. Eşiniz ile aranızda var olan sıkıntılara çözü olmayacaktır. Bu tarz beklentiler ile ameliyat olunmamalıdır. Estetik ameliyat sayesinde kişilerin öz güvenleri yerinme gelir. Çevrede bulunan kişilerin sizlere olan davranışlarında farklılıklar gözlenebilir. Ama bu var olan sorunlara çözüm olmaz. Hayatınız da sıkıntılı bir dönemde iseniz burun estetiği ameliyatı kararı vermemelisiniz. Sorunların çaresi estetik ameliyat değildir. Bu tarz sıkıntılı bir dönemde ameliyat kararı alınmış ise doktor görüşmesinde sorunlara yer verilmelidir. Doktorunuz size bu konuda yönlendirme sağlayacaktır. Estetik ameliyat olabilmek için ruhen ve fizikken sağlıklı olmak gerekir.

Estetik Kusurlar

Estetik açıdan kusurunuzu doktorunuza net bir şekilde ifade etmeniz gerekir. Ameliyat sonrası sarılar çıkarıldığı zaman ben aslında böyle istemiştim demek oldukça geç olur. Burununuz ile alakalı olan sıkıntınızı net olarak anlattığınızda doktorunuz kendi gördüğü sıkıntılar ile birleştirerek en doğru kararın verilmesini sağlar. Doktor görüşmesinde estetik burun yapısı ile ilgili olarak detaylı şekilde konuşulmalıdır. Sizin ne istediğiniz önemlidir. İstemiş olduğunuz burun yapısı konusunda anlatma zorluğu çekiyorsanız doktorunuz size yardımcı olacaktır. En basiti resimler ile bilgisayar ortamı içerisinde neler yapılabilir, nasıl olabilir konusunda detaylı bir konuşma sağlanacaktır. İletişim insan hayatında ne kadar önemli ise bu konuda da o kadar önemli bir noktadır.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

One thought on “Burun Estetiğine Karar Verme

  • 5 Mayıs 2016 at 01:36
    Permalink

    İdeal burun operasyonu sonrasında, kişinin yüzü ile tam uyumlu, kişilik özelliklerini yansıtan doğal görünümünden uzaklaşmamış bir burun elde edilmelidir. Rinoplastide amaç ideal estetik ölçülerini yakalamaktansa ameliyat olmuş duygusu yaratmamaktır.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir