‘Çalınamayan Bisiklet’ Yerka Üretilmeye Başlıyor!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bir bisikletçinin en büyük düşmanlarından birisi de bisiklet hırsızlığıdır. Değeri bazen binlerce lira olan bisikletlerin çalınması neredeyse önlenemeyen bir sorun. Hele ki bisikletçi uzun mesafe gezisinin ortasındaysa yarasına tuz basmayın.

3 genç mucit daha önce kendilerinin de yaşadığı bu olay üzerine bir çalışma yapmış ve problemi çözmüş. Dünyanın ilk çalınmayan bisikletine Yerka adını vermişler.

Yerka Indiegogo’da 100bin doların üzerinde bir bağışla hayata geçti ve pek çok destekçisi bisikletlerine kavuştu bile.

Bisiklet temel olarak yerinden ayrilabilen ve 10 saniyede geri takılabilen bir gövdeden oluşuyor. Böylece aslinda bisikletin kendisi kilit görevi görüyor.

Bisiklet alüminyum çerçevesiyle herhangi bir ağaca, direğe ve demire kilitlenebiliyor. Onu çalmanın tek yoluysa bisikletin gövdesini kesmek. Fakat bu işlem bisikleti tamamen kullanışsız hale getirecek.

facebook müşteri hizmetleri

yerka

Başarılı bir prototipin ardından bu 3 arkadaş Cristóbal Cabello, Andrés Roi Eggers ve Juan José Monsalve (kendilerinden yeni çok şey çıkabilir yakında) üniversitelerinden ayrılmış ve kendilerini bu işe adamış. Ve şimdiden 300 bisikletlik ilk siparişlerini almışlar bile.

Yerka’nın CEO’su Cabello ” Bağış yöntemini seçtik çünkü dünyada bir fikri gerçekleştirmenin en kolay yolu, her türlü fikir orada insanlar tarafından değerlendiriliyor ve başarılı olanlar hayata geçiyor.” dedi.

Ekip şu an yerel ya da ulusal düzeyde 1 milyon dolarlık yatırım yapacak kişi arıyor. Böylece ulusal pazarda yer alabilmek ve üretimi arttırmak istiyorlar.

2016 yılı içerisinde kendilerini Avrupa pazarında görebilmeyi umuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir