Çalınan Facebook hesabını geri alma

facebook android iphone ayarlari

Çalınan Facebook hesabını geri alma
5 - 1 OY

facebook’a nasıl ulaşabilirim? facebook hesabım çalındı,facebook hesabımı silmek istiyorum? facebook kimlik ibrazı nasıl yapılır? facebook giriş sorunu

Çalınan Facebook hesabını kimlikle geri alma nasıl yapılır?

Başkası tarafından çalınan facebook hesabınızı geri almak için hesabınıza bağlı mail adresine giriş yapabiliyor olmalısınız. Hesabınızı çalan kişiler mail adresinizi değiştirebilir ve hesabınız güvenlik ayarlarını kendilerine göre değiştirebilirler.Bu durumda yapılabilecek tek yöntem facebook’ a kimlik ibrazı yapmaktır. Aşağıdaki resimlerde facebook’ a en kısa yoldan kimlik ibrazı ibrazı yapmayı anlatacağız.

Çalınan Facebook hesabını geri alma

Tarayıcımızın adres satırına facebook.com/hacked yazıp giriş yapıyoruz ve aşağıdaki sayfa açılıyor. Bu sayfa da “hesabım bir başkasının eline geçti” bölümüne tıklıyoruz.

 

Çalınan Facebook hesabını kurtarma

Daha sonra açılan sayfaya facebook hesabımızda kullandığımız mail adresimizi yazıp “devam” butonuna tıklıyoruz.

facebook aktivasyon

facebook müşteri hizmetleri

Facebook destek hattı numarası nedir?

Daha sonra açılan sayfa ya en son giriş yapabildiğimiz şifreyi yazınca hesabı kurtarabilir ama hatırlamıyorsak yada başkası tarafından birkaç kere şifre değiştirildi ise aşağıdaki sayfa açılacaktır. Bu sayfa da “bunlara artık erişimin yok mu?” bölümüne tıklıyoruz.

facebook iletisim

Bu sayfa da ise daha önce facebook’ da kullanılmayan ve giriş yapabildiğimiz bir mail adresi yazıyoruz ve “devam” butonuna tıklıyoruz.

facebook hesap silme

Facebook hesabı için nasıl kimlik ibrazı yapılır?

Bu sayfada ise facebook hesabını ilk açarken oluşturduğumuz güvenlik sorusunu soracak eğer bu soruya doğru yanıt verebilirsek hesabı kurtarabiliriz.

facebook güvenlik

 

Yukarıda anlatılan işlemler ile sorun çözülmedi ise yapılacak tek bir işlem kalıyor “privacy@facebook.com” adresine giriş yapılarak kimliğiniz ön yüzünü göndermeniz. Bu işlemi yaptığınızda facebook kimliğinizi inceleyecek ve size şifre değiştirme linki gönderecek. Bu sayede hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Bu konuda destek almak için önerdiğimiz destek hattını arayabilirsiniz.

 

 

3 thoughts on “Çalınan Facebook hesabını geri alma

 • 21 Haziran 2016 at 20:59
  Permalink

  Facebook hesabım çalındı, belirttiğibiz işlemleri yaptım ve hesabımı kilitlemeyi başardım, sonrasında ise benden kimlik isteyen sayfa ile karşılaştım, nüfus cüzdanımın ön yüzünün fotoğrafını çekip gönderderdim ve ertesi gün facebook hesabımı geri verdi. Yardımlarınız için çok teşekkürler.

  Reply
 • 21 Haziran 2016 at 23:09
  Permalink

  Facebook şifrem çalındı mail hesabıma ulaşamıyorum şifre kurtarma adımlarını yaptım Facebook ne Zaman dönüş yapar

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir