Can Kurtaran Bileklik, Kingii !

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Dalış yapanlar ve yüzmekten zevk alanlar için denizin ortasında sonsuz maviliğe kendinizi bıraktığınız anda ayağınıza kramp girmesi gibi hoşlanılmayan bir durumla karşılaşmak ve o anda ne yapacağınızı bilememek sizin ölümünüze bile yol açabilir.

 

Ancak teknolojinin giderek gelişmesi ve giyilebilir teknoloji ürünlerinin giderek artması Kingii adındaki bir hayat kurtaran projenin de çıkmasına yol açtı.

Indiegogo, Kickstarter gibi büyük sitelerden, bugüne denli hayat kurtarıcı ve muhteşem işlevsellik özellikteki projelerin çıktığına çokça şahit olduk. Ayrıca içlerinden bazıları aldı başını yürüdü. Bu proje de onlardan biri olma yolunda nispeten iddialı bir aday yer alıyor.

Kingii ismine sahip bu giyilebilir teknoloji ürünü olan bileklik, çok küçük bir can kurtarma cihazı. Yakın bir arkadaşının denizde yaşamını kaybetmesi sonucu Kingii’yi geliştirmeye hüküm veren proje sahibi Tom Agapiades, cihazının, boğulma vakalarına son vermesini ummakta.

facebook müşteri hizmetleri

Cihazın çabucak açılış ve etkin olma işlevi bulunmakta ve bu işlevlerin her biri çok ama çok önemli. Normal şık bir bilekliğe nazaran tabiki biraz çirkin gözüken Kingii, hayat kurtarma işlevinde sizi yarı yolda bırakmaması için çok dayanıklı ve sağlam.

Kingii’de kullanıcıyı istenmedik durumlarda yönlendirmek namına bir pusula, yine istenmedik durumlarda kullanılması amacı ile bir de düdük yer almakta. Tabi bunlar ana fonksiyonun dışında yer alan özellikler

Kingii’nin en önemli özelliği içinde barındırdığı mini hayat kurtaran balon. Aynı bir can kurtaran yeleği işlevi gören bu balon, bilekliğin üstünde yer alan kolu çektiğiniz anda karbondioksit gazı ile şiddetle bir şekilde dolarak şişmeye başlıyor ve suda batmanız engelleniyor. Balon sonradan havası indirilerek tekrardan içine yerleştirilebiliyor ve şişmeyi sağlayıcı karbondioksit gazı dolan tulum değiştirilebiliyor.

Indiegogo’da 500 bin dolar gibi bir destek ücreti toplayan Kingii, 69 dolardan satışa sunulacak. Cihazın önümüzdeki Eylül ayından itibaren piyasaya çıkması beklenmekte.

Bilekliğin tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz;

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=douxGAsnGfg

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

One thought on “Can Kurtaran Bileklik, Kingii !

  • 4 Ağustos 2016 at 18:36
    Permalink

    Nasıl SATIN alacağız fiyatı nedir

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir