Canlı Hava Durumu Gösteren Kutu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google’da çalışmakta olan Japon yazılım mühendisi, hava durumlarını canlı bir şekilde gösteren bir kutu icad etti. Hayatına yazılım mühendisliği yaparak devam eden Ken Kowamato, hava durumunu tahmin edebilen ve tek tek canlı bir şekilde gösteren bir kutu icat etti. Hava tahminlerini ise internet üzerinden çeken bu kutu o anki hava durumunuda canlı olarak aktarıyor. İnternette bulunan hava durumu tahminlerini rapor halinde hafızasına alam bu kutu sonraki günler için hava tahminleri yapmaya başlıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Diğer gün hava güneşli ise kutu içerisini sarı bir ışık kaplıyor. Fakat yağmurlu ise kutu içine yağmur yağmaya başlıyor. Bulutlu günlerde ise kutuyu bir beyaz duman kaplayarak bulut efekti veriliyor. Hava durumu olaylarını gösteren bu kutu daha gelişme aşamasında olduğu için hala eksikleri mevcut. Örnek verirsek kar yağışlarına karşı henüz bir tepki veremiyor. İlerleyen günlerde bununla ilgili yeni çalışmaları olduğunu mühendis bildirmiş.

İphone Mesaj Açığı

Hava durumu olaylarını aktaran bu kutu daha da geliştirilip ilgi görürse Google çalışanı Japon mühendis satışa çıkartmayı düşünüyor. Fakat geliştirme aşamları için sponsor ve bununla ilgili bazı siteler araştırmaya devam ediyor. Hava durumu gösteren bu kutu şuan için güneşli, yağmurlu ve bulutlu aksiyonlara cevap vermekte. Fakat ilerleyen gelişmelerde fırtına, kar, sis gibi olaylar eklenebilir. Kutu satışa çıkarsa fiyat konusunda fazla pahalı olmayacağı orta seviye bir rakam olması bekleniyor.

yag

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir