CEO Gitti Twitter Yükselişe Geçti

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

En ünlü sosyal medyalardan biri olan Twitter, geçtiğimiz günlerde CEO koltuğunu boşaltmıştı. CEO koltuğu boşalan Twitter’a yeni CEO olarak Snoop Dogg isimleri dahi geçmişti. Fakat twitter kurucusu Jack Dorsey geçici olarak CEO’luğa geçti. Twitter’da bu aralar yönetim kısımlarında aksaklıklar ve karışıklıklar olsada Jack Dorsey’in istifası ve yeni özellik 140 karakter paylaşma sınırının kalkmasının ardından Twitter hisse bazında ciddi yükselişlere geçti.

facebook müşteri hizmetleri

Twitter yaklaşık 1 Milyon dolar kar elde etti ve %3.2‘de değeri artmış oldu. Dick Costolo‘nun görevden ayrılmasının en büyük nedenlerinde biri ise yavaş giden ve azalan reklam gelirleri ayrıca diğer rakip sosyal medyalara göre yavaş bir yükseliş CEO’su Dick Costolo‘nun ayrılmasındaki en kritik nokta diyebiliriz.

Twitter CEO Adayı Snoop Dogg

Ayrıca yükseliş konusunda ise 140 karakter sınırının ortadan kalkması twitter kullanıcılarını bir hayli sevindirdi. Dolayısıyla sevinen kullanıcılar ve bu yenilik hisselerde artış sağladı. Önümüzdeki yıllarda twitter’a gelecek ekstra özellikler ve değişiklikler ile hisselerin dahada yükselmesi bekleniyor. Fakat bu noktada idareten gelen Jack Dorsey‘in yerine gelecek CEO’da bir o kadar önem taşıyor diyebiliriz. Şimdilik idare eden Jack, yeni gelecek kişi ile beraber tekrardan kurucu konumuna gelecek. Tabi eski CEO’nun ayrılma nedeni tam olarak hisse düşüşü sayılamaz. Fakat bu hisse düşüşlerinin o CEO’nun başarısız olduğu anlamına gelmiyor. Bakalım yeni gelecek CEO twitter’da değişikliğe sebep olacakmı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir