Çevrimiçi Müzik Dinleme İki Kat Arttı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İnternet üzerinden çevrimiçi müzik dinleme platformları bir anda popüler olmaya başladı. Official Chart Company’ın bazı verilerine göre 2015’in ilk yarısından popüler müzik dinleme servislerinden olan Deezer, Spotify gibi servislerden 11.5 milyar şarkı dinlediği tespit edildi. Bu rakamlar geçtiğimiz yıl yani 2014 yılında 6.4 milyar adetti. Son zamanlarda bu artış 1 yıl içerisinde iki kat olarak gözüküyor ayrıca Apple’ın Apple Music ve Facebook’un çıkartması beklendiği servisi Facebook music yakın zamanda kullanılacak gibi duruyor.

facebook müşteri hizmetleri

Ayrıca Google’ın dev video izleme platformu olan Youtube’den ise 12.5 milyar şarkı dinlendiği belli oldu. Tabi bu rakamlar Apple Music servisinin aktif edilmesinden önce belirlendi. Bazı CEO görüşlerine göre Apple Music ile birlikte dijital müzik dinleme servislerindeki bu iki katlık rapor artışları dahada artış gösterecek.

Diğer yandan çevrimiçi müzik dinleme servislerlerinin artmasından dolayı bazı kullanıcı kitleleri CD ve çeşitli plak materyalleri üzerinde bazı koleksiyonlara yöneldiği tespit edildi. Ayrıca Mark Ronson ve Bruno Mars’ın ortak çalışması ”Uptown Funk”, 2015’in ilk yarısı yani ilk 6 aylık diliminde Birleşik Krallık’ta en çok dinlenen şarkı oldu ve internet üzerinden bu şarkı tam 45 milyon dinlendi. Bu artışın bazı sebeplerinden biri ise bazı music servislerinin abonelik rakamlarının fiyat bazında oldukça uygun fiyatlar ile piyasaya giriş yapması olarak gözüküyor. Bakalım bu rakamlar artmaya devam ederken Apple’ın yeni servisi bu furyada ne gibi işler yapacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir