Chrome ile Yapılabileceğini Bilmediğiniz 2 Şey

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Chrome, Google tarafından geliştirilen Chromium projesinden doğan bir internet tarayıcısı. Fakat onu tarayıcıdan fazlası yapan özellikleri var. Bunlar neler?

Hepiniz Chrome üzerinde uzantı ve web uygulamalarını kullanmışsınızdır. Bu uzantılar ve web uygulamaları, Chrome’u tek başına bir işletim sistemi haline getiriyor.

Chrome üzerinde uzantı ve web uygulamalarını çok fazla kullanıyorum. Mesela özellikle fotoğraf düzenlemek Chrome ile çok basit.

 

Resimlerinizi Chrome ile Düzenleyin

Bulut bilişimin patlaması ile bir çok çevrimiçi çalışan servis ortaya çıktı. Çoğunlukla kırpma, biçme yaptığımız Photoshop ile yapabileceklerimizin neredeyse çoğunu Chrome üzerinden bu teknolojik gelişme ile gerçekleştirebiliriz.

facebook müşteri hizmetleri

Bu gelişmenin bir ürünü olan Pixlr en çok kullandığım uygulamalardan biri. (Hatta 3’ü) Pixlr, Chrome için 3 adet resim düzenleme uygulamasına sahip. Pixlr Editor ile resimlerinizi Photoshop üzerinde düzenlediğiniz gibi düzenleyebilir, Pixlr Express ile resimlerinizi güzelleştirebilir, Pixlr O-Matic ile de fotoğraflarınza Instagram efektleri verebilirsiniz.

Bir diğer alternatifiniz ise Sumo Paint. Sumo Paint de Pixlr Editor gibi resimlerinizi kırpıp biçebileceğiniz bir uygulama.

Pixlr Editor’u uzun süredir kullanıyorum fakat son zamanlarda arayüzünde peydah olan reklamı ile oldukça dikkat dağıtıcı olabiliyor. Sumo Paint henüz reklam kullanmıyor.

İki uygulama da Photoshop’a benzer arayüze sahip olduğundan, zorlanmadan kullanabileceksiniz.

 

Android Uygulamalarını Chrome ile Çalıştırın

Google, Android uygulamalarının Chrome OS üzerinde çalışması için çalışmalara başladı. Bu sayede Chrome üzerinde de Android uygulamaları çalışabilecek. Şimdilik çok fazla Android uygulaması Chrome üzerinde çalışmıyor.

Eğer Android uygulamaları Chrome üzerinde nasıl kurulur merak ediyorsanız yazımızdan öğrenebilirsiniz. Ayrıca Google Chrome Adres Çubuğu Bilinmeyen Yetenekleri yazımıza da bir göz atabilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir