Chromebook’un Kilidini Android Telefonunuz ile Açın

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Chromebook’unuzu açtığınızda hesabınıza parola ile giriş yapmanız gerekiyor. Açılışta hala! parola girmek, gelişen teknoloji ile birlikte biraz çağ dışı değil mi!

Google’un Smart Lock özelliği ile (gelişen teknoloji sağolsun) Chromebook’unuzu Android telefonunuz ile parola girmeden açabilirsiniz.

Smart Lock, Google’ın Android 5.0 Lollipop güncellemesi ile gelen ve Android Wear akıllı saatler ile telefonunuzun ekran kilidini sizin açmanıza gerek kalmadan açan bir özellik. Şimdi ise aynı özellik Chromebook’unuzda da çalışacak.

facebook müşteri hizmetleri

Android Wear akıllı saatiniz yerine Chromebook’unuzu Bluetooth yardımıyla telefonumuza bağlıyoruz. İki cihaz da birbirine bağlandğında eğer belli bir alan içerisinde birbirlerine yakınlarsa, Chromebook’unuza parola girmeden giriş yapabileceksiniz.

Önemsiz gibi gözükebilir fakat oldukça kullanışlı bir özellik. Masanıza oturduğunuzda parola girmenize gerek kalmayacak. Android telefonunuzun ekran kilidini açmanız Chromebook’unuza giriş yapmanız için önemli.

Smart Lock özelliğini Chromebook’unuz üzerinde kullanabilmek için aşağıdaki Google Destek sayfasına gitmeniz ve gerekli talimatları uygulamanız yeterli.

Google Destek – Chromebook’unuzun kilidini Android telefonunuz ile açma

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir