Chrome’un Yer İşaretleri Özelliği Yenileniyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

h6qgdh74v7jxmaxlxaec

Chrome‘un şu anda sahip olduğu Yer İşaretleri özelliği oldukça kullanışsız ve Google çalışanları da bunun farkında. Bu yüzden, Google Bookmark Manager isimli yeni bir eklenti ile, kullanıcılarına daha iyi bir servis sunmayı umuyorlar.

facebook müşteri hizmetleri

Google Bookmark Manager sayesinde, favorileri sayfalarınızın bağlantı adreslerini görmek yerine, yer imlerine eklediğiniz sayfaların küçük resimlerini görebileceksiniz. Varolan favori sayfalarınız otomatik olarak gruplanıp, kategorilerine göre klasörlenecekler. Yeni bir sayfayı eklediğinizde ise, Google sayfanın uygun olduğu klasör hakkında size önerilerde bulunarak, sayfalarınızı daha düzgün organize etmenizi sağlayacak. Ayrıca, daha kolay ayırt edebilmek için, eklediğiniz yer imine resim veya notlar koyabileceksiniz.

Google Bookmark Manager‘ın en önemli özelliklerinden biri ise, yanında güçlü bir arama özelliği getiriyor olması. Google’a göre, varolan yer işaretleriniz üzerinde arama yaptığınızda sadece sayfa adresleri ve isimleri üzerinde değil, yer işaretlerine eklenmiş sayfanın tüm içeriğinde arama yapabileceksiniz.

Geçtiğimiz aylarda, “Google Stars” ismi altında, kısa bir süreliğine deneme şansı bulduğumuz bu yeni eklenti henüz resmi olarak duyurulmadı. Fakat denemek isteyen kullanıcılar, bu eklentiyi Chrome Web Store sayfasından indirebilir.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir