Çin’de iPhone Kaçakçılığı Had Safhada

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

iPhone’lar Çin’de üretilmesine rağmen, Çin’de kullanım oranı çok düşük. Yani şöyle söyleyeyim, Çin Apple’ın mobil cihazlarını kendi ülkesinde üretmesine izin veriyor. Fakat iOS cihazları Çin’deki aşırı vergi yüzünden öyle pahalı ki pek kimse satın alamıyor. Son zamanlar bu fiyat farkının iyice artması ile Çin’de Apple kaçakçılığı oldukça rağbet görüyor. Yurt dışından alıp Çin’de satmak bile, Çin’de satılan iPhone’lardan çok daha karlı bir hale geliyor.

facebook müşteri hizmetleri

Bu durumda kaçakçıların en çok kullandığı yöntem de vücut zırhı olarak adlandırılan yöntem. Resimde de gördüğünüz üzere kaçakçılar elbiseleri altına cihazları bir zırh gibi bantlıyorlar ve vücutları üzerinde bir iPhone katmanı oluşturuyorlar. Resimde gördüğünüz yakalanan şahısın üzerinde ise toplamda 94 adet iPhone 6 Plus ve iPhone 6 var.

Gümrük memurlarının kaçakçının hareketinden şüphelenerek üstünü aradıklarında buldukları manzara gerçekten şaşırtıcı. Eğer 94 iPhone’u Çin’e sokmayı başarabilseydi kazandığı para ile bir ev alabilmesi mümkün olan kaçakçının, Gümrük Vergisi’inden kaçmak üzere cihazlar ile Çin’e girmeye çalışmasının cezası ise 2 milyon dolar ve 7 yıl hapis. Eğer kaçakçının 2 milyon dolar ödemeye yeterli parasal gücü yoksa ceza ömür boyu hapis oluyor.

Umarız ki bu vücut zırhı iPhone’lar yeni bir moda akımı yaratmaz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir