Coca-Cola’nın Yeni Reklam Kampanyası Ön Yargıları Yıkıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Uzun yıllar boyunca reklam kampanyalarıyla dikkat çeken ve bu reklam kampanyaları ile dünyanın en büyük içecek üreticisi konumuna gelen Coca-Cola, bu kez oldukça ilgi çekici bir reklam kampanyasına imza attı.

Reklam kampanyası aslında oldukça basit. Ortadoğu’ya özel üretilen Coca-Cola kutularında ufak bir değişikliğe gitti. Amacı, insanların ön yargılarını kırmak ve birbirlerini yargılamamalarına teşvik etmek olan kampanya için Coca-Cola kutularında şirketin markası dahil olmak üzere hiçbir ibare bulunmuyor, sadece kutunun bir bölümünde “Etiketler kutular içindir, insanlar için değil.” şeklinde bir yazı yazmakta.

cola-etiket-798x530

facebook müşteri hizmetleri

Bununla beraber Memac Ogilvy’nin başlattığı kampanya için bir de reklam filmi yayınlandı. Reklam filmi için kapalı bir odada yemek yemeleri için çağırılan birkaç kişi oturup sohbet ediyorlar ve verdikleri cevaplara göre konuşanların nasıl birilerine benzedikleri konusunda tahminler yürütüyorlar. Daha sonra ışıklar açılıyor ve aslında konuşan insanların yürütülen tahminler ile alakaları dahi olmadıkları görülüyor. Bu küçük toplantıdan sonra toplanan insanlara bunun nasıl bir deneyim olduğu konusunda konuşuyorlar.

“Ramazan’da Etiketleri Kaldırın” başlıklı reklam kampanyası Ortadoğu’da nasıl bir tepki görür bilemeyiz ancak dünyanın geri kalanında büyük ses getirdi bile. Bu tür kampanyaların gelecekte başka ülkelerde ya da bölgelerde de görülmesi bekleniyor.

Peki siz bu kampanya hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi sosyal medyadan ya da yorumlar üzerinden belirtmekten çekinmeyin.

Kaynak: sosyalmedya.co

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir