Cooking Mama Let’s Cook! İncelemesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Eğer Tech Kafa’yı yakından takip ediyorsanız sitemiz bünyesinde yapılan mobil oyun incelemelerini de bilirsiniz. Genelde sizin için oyunlar inceler ve oynamanızı öneririz (ya da önermeyiz, oyuna bağlı). Ancak bu kez farklı bir şey yapacağız ve “çocuğunuza oynatacağınız” oyunlardan birini inceleyeceğiz; Cooking Mama Let’s Cook!

Cooking Mama zaten Nintendo konsollarında ve iOS‘ta kendini gösteren bir seriydi. Hatta sadece Cooking Mama değil, Gardening Mama ve Crafting Mama gibi serinin yan oyunları da bu platformlarda boy gösterse de ilk kez bir Cooking Mama Android platformunda çıkış yaptı.

Oyunu özetlememiz gerekirse; isminden de anlayacağınız gibi bu bir yemek yapma oyunu. Seçtiğiniz yemeği size verilen mini oyunları bitirerek yapıyorsunuz ve dilerseniz “babaya” da tattırabiliyorsunuz (çok ilginç oyun, öyle böyle değil).

facebook müşteri hizmetleri

Öncelikle grafiklerine değinelim. Çocuğunuza oynatacağınız bir oyunda grafik ne kadar önemli bilemeyiz elbette ancak oyun hiç de beklediğiniz gibi değil. Tamamen üç boyutlu bir grafik motoruyla yapılmış olan oyun desteklediği her telefon için oldukça sorunsuz çalışıyor (evdeki üç telefonda da denendi, onaylandı). Zatan Mama ve Papa‘nın şirinliği hakkında konuşmamıza gerek bile duymuyoruz biz, gelin siz görün tipleri.

Oynanış ise oldukça eğlenceli olmuş. Zaten genelde dokunmatik ekranlar için yapılan bir seri olduğu için Cooking Mama bu sefer de hayal kırıklığına uğratmıyor. Her ne kadar patatesin köklerini ayıklamak zor olsa da zorlanacağınız tek nokta bu neyse ki, onun dışında oyunu oynarken hiçbir sıkıntı çıkaracak bir durum yok.

Sesler… Sesler çok gerçekçi. Öyle gerçekçi ki Mama‘yı Japon bir kadının seslendirmesinden dolayı kadının İngilizcesi kulakları tırmalıyor. Ama kötü mü? O kadar da değil. Müzikler de tipik yemek programı müzikleri işte, her şey olduğu gibi.

Oyunun en büyük sıkıntısı mikro ödemeler. Oyuna başladığınızda size yalnızca üç adet tarif veriyor ve diğerlerini ya teker teker görevleri bitirerek, ya da parayla satın alarak açıyorsunuz. Tarifler paket olarak satılsa da bir pakete 8 lira vermek biraz insafsızca geliyor. O yüzden siz görevleri yapmaya bakın.

Tech Kafa yazarının 7-10-10 yaşlarındaki kuzenleriyle severek ve zevk alarak oynadığı Cooking Mama Let’s Cook!, sitemizden 8,5/10 puan alıyor. Çocuğunuza saykodelik Pepee videoları izleteceğinize Cooking Mama oynatın, biraz iş yordam öğrenmiş olurlar en azından.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir