Çöpe Atılan Apple Bilgisayar 200 Bin Dolara Satıldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple’a ait ilk kişisel bilgisayarlardan biri olan Apple I şirketin ilk ürünü yaklaşık 200 adet üretilmişti. Temmuz 1976’da satışa sunulmuştu. Amerika‘da yaşamakta olan bir kadın dünya genelinde nadir üretilen Apple I modelini evlerinin garajında buldu. Ardından hurda sandığı bu cihazı geri dönüşüm merkezine vermiş ve şirket aldığı bilgisayarı koleksiyoncuya tam 200 bin dolara satmıştı.

facebook müşteri hizmetleri

Apple’ın ilk ürünü olduğundan dolayı Apple I kişisel bilgisayarı satışından gelen miktarın yarısı kadına verilmek istendi fakat kadın’ı henüz bulamadılar. İlk önce bırakılan ürün sahte olduğu düşünülüp ve geri dönüşüm tarafından uzman tutularak inceletilmiş. Ardından bu cihaz 5.nesil bir Apple bilgisayar olduğu tespit edilmiş. Ardından koleksiyoncu 200 bin dolar teklif etmiş ve geri dönüşüm merkezi Clean Bay Area şirketi, şirket olarak paranın %50’sini almış ve kalanını sahibine vermek istiyorlar.

Apple Watch Batarya Performansı

Kadın herhangi bir bilgi bırakmadığı için geri dönüşüm merkezinin kadına ulaşması biraz zor olacak gibi duruyor. Bununla ilgili haberler yaparak ulaşmayı hedefleyen şirket 100 bin doları şuan için bekletiyor. Ayrıca şunu bilgi olarak verirsek, 1976 yılında dünya genelinde sadece 200 adet üretilen bilgisayar, açık artırma ile tam 905 bin dolara satılmıştı. Apple’ın kurucularından Steve Wozniak’ın mühendisliğini, pazarlamasını ise Steve Jobs’un üstlendiği bilgisayar, bu rakama ulaşarak Apple tarihinde satılan en pahalı bilgisayarlar arasında yerini almıştı. Bakalım çöplerden daha ne hazineler çıkacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir