Cortana Android Ve İOS Sistemlerine Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft’a ait olan sesli asistan Cortana, yakın zamanda İOS ve Android platformlarına giriş yapacak. İOS ve Android için yayınlanacak Cortana detaylarını derledik. Akıllı telefonlar sesli yönetim konusunda son zamanlarda iyi atılımlar gerçekleştirdi. Yapay zeka ile geliştirilen yazılımlar, kullanıcıların söylediği şeyleri anlayarak yerine getiriyor. Tabi bu konuda çalışmalar ve güncelleştirmeler yapılarak daha stabil ve sorunsuz çalışabilmesi sağlanıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Geçtiğimiz haftalarda İOS’un bilinen sesli uygulaması Siri için Türkçe dil desteği gelmişti ve güncellenmişti. Gündemde bir süre yer alan Siri türkçe dil desteği sosyal medya arayıcısı ile birçok paylaşımlara ve yorumlara neden olmuştu.
Bu gün ise Microsoft’a ait sesli yazılım Cortana’dan yeni haberler geldi. Yapılan açıklamalarda sesli asistan Cortana, nihayet Android ve İOS platformlarına geçiş yapıyor. Bakalım İOS ve Android işletim sistemlerinde stabilize sorunları yaşayacakmı ve kullanım oranı ne derecede olacak.

Ayrıca Cortana, İOS ve Android haricinde Windows Mobile işletim sistemlerinede geliyor. Apple özelliştirilebilme açısından Android gibi erişimler rahat olmadığından Cortanadaki bazı özellikler erişim açısından sıkıntıya girebilir. Android tarafında ise bu gibi özelliklerin bazıları için özel erişim izni verilmesi, bazıları içinse Root erişimi gerekecek. Çıkış tarihi ise Android için Haziran ayı sonunda gelmesi bekleniyor. Diğer yandan Android uyumlu Cortana’nın ilk versiyonu Haziran ayının sonlarına doğru gelecek. İlerleyen zamanlarda büyük ihtimalle Microsoft ve Steve Kondik ortaklığında geliştirilen Cynaogen OS işletim sistemi yüklü cihazlarda da çalışacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir