Cortana Diğer Platformlar İçin Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft’un akıllı sanal asistanı Cortana diğer platformlar için hazırlanıyor.

Gelişen teknoloji ile birlikte Apple’in kendi sanal asistanı, Google’in kendi sanal asistanı veMicrosoft’un kendi sanal asistanı derken, sanal asistanlara oldukça alıştık.

Cortana isimli sanal asistan da bu güne kadar Microsoft platformunda boy göstermişti. Fakat şimdilerde Microsoft’un aldığı karar ile Cortana diğer platformlar için de boy gösterecek gibi gözüküyor.

Özellikle eğer iOS cihazlar da hem Siri hem de Cortana birlikte olursa ve birbirlerinden haberdar olursa aralarında ne gibi diyaloglar geçeceğini düşünebiliriz, bu oldukça eğlenceli de olabilirdi fakat muhtemelen mümkün olmayacaktır.

facebook müşteri hizmetleri

Cortana Diğer Platformlar İçin Geliyor

Microsoft Research’ın yöneticisi olan Eric Horovitz’in yaptığı bilgilendirme üzerine sanal asistanın bu sene içinde iOS ve Android cihazlar için geleceğini belirtti. Asistan tablet ve akıllı telefon platformları için indirilebilir hale gelirken, çıkış tarihi olarak ise Windows 10 ile birlikte önümüzdeki sonbahar da olacağı zannediliyor aynı zamanda ise yine Windows 10’un içine de dahil olacak.

Bir yandan geliştirilmesi devam eden asistanın ise nasıl yenilikler ile karşımıza çıkacağını merakla bekliyoruz.

Cortana’nun şu anki mevcut özelliklerini sıra yalayacak olursak; asistan özelliklerinin yanı sıra, sesli komutlar ile arama yapabilme, alarm kurma, randevu kaydetme, son gelen e-postaları okumak başlıca özellikleri. Sosyal açıdan da aktif bir asistan olan Cortana, daha önce bir not düştüğünüz arkadaşınız sizi aradığında ve ya siz arkadaşınızı aradığınız da, arkadaşınız için düştüğünüz notu size hatırlatıyor. Aynı zamanda sosyal medya hesaplarınız ile de entegre olarak sizi sın bildirimlerden haberdar ediyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir