Cortana Temmuz’da Android’e Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Windows Phone 8 işletim sistemi ile beraber Windows Phone telefonlarda boy göstermeye başlayan sanal asistan Cortana‘nın yakın zamanda Android platformlarda yer alacağı da açıklanmıştı. Duyurulduğu zaman çıkış tarihi belirtilmeyen Cortana Android sürümünün beta tarihi belli oldu.

Her ne kadar Windows Phone 8 ve Windows Phone 8.1‘deki özelliklerinin çoğunu barındırmayacak olsa da temel komutları yerine getirebilecek olan Cortana, Temmuz’da beta sürümü ile Android platformlara adım atacak. Daha çok Windows 10 işletim sistemine eşlik etmek için yer alacak olan Cortana, Windows tabanlı cihazlarınızı yönetmenize de yardımcı olacak.

facebook müşteri hizmetleri

Bununla beraber Cortana‘nın belki de en önemli özelliklerinden biri “hatırlatma” özelliği olacak. Cortana‘ya size hatırlatmasını istediğiniz bir komutu verdiğinizde zamanı geldiğinde size hatırlatacak. Gerekirse Windows 10‘da izlediğiniz filmi ya da Xbox One‘da oynadığınız oyunu durdurarak sizi bilgilendirecek.

Özetle Windows Phone versiyonunun biraz kısılmış versiyonu olacak olan Cortana, Temmuz ayında telefonlarımıza teşrif edecek. Bununla beraber Cortana, sonbahar aylarında Xbox One için de yayınlanarak Kinect‘in bir özelliği olarak işlev görecek. Bu cihazlara çok konuşulan “erkek Cortana’nın” yer alıp almayacağı ise henüz belli değil.

Şimdi Siri düşünsün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir