Counter Strike Global Offensive Tanıtımı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Valve’nin Counter Strike serisini devam ettirmek üzere bilgisayar, Playstation ve Xbox platformlarına çıkan ve bana göre Counter Strike 1.6’dan sonra  çıkan en sağlam CS oyunudur.

Diğer Counter Strike oyunları gibi Online FPS modunda olan oyunun arayüzü oldukça gelişmiş. Ayrıca hoşlandığım özelliklerden biri de Steam Workshop’dan yapılmış modifiyeli silahları ve haritaları kolayca CS:GO (Counter Strike Global Offensive) koleksiyonuna ekleyip oyunda kullanabilmek olmuş. Önceki oyunlarda bildiğiniz gibi çoğunlukla böyle şeyler internetten indirilirdi.

Valve, yeni oyununda birçok yenilik yapmış. Bunları grafiksel ve oynanışsal olarak ikiye ayırabiliriz.

 

Grafiksel ve görünüşsel olarak Valve, Hidden Entertainment’in de katkılarıyla klasik map’lerin görünüşünü epey değiştirmiş. Misal, fanatik bir CS oyuncusu dust_2’ye girdiğinde etrafına bir göz atmak ve grafiksel değişikliklere göz atmak isteyecektir. Ayrıca sol üstte bulunan Mini Map’imize de birazcık detay katılmış. İstatistik ekranındaki yenilikler de cabası.

Oynanışsal olarak da oyun motorunda yapılan değişiklik hemen hissediliyor. Misal ben fanatik bir CS 1.6 oyuncusuydum ve epey de iyiydim. Ancak benim beceriksizliğimden midir yoksa Valve’nin ateş etmede yaptığı değişiklikten midir, birden kendimi sanki ilk defa FPS bir oyun oynuyormuş gibi hissettim. Ekipman/silah alma menüsü de yuvarlak yetenek ağacına benzetilmiş.

cs go

facebook müşteri hizmetleri

Gelelim silahlara…

Oyundaki silah çeşitliliği hala devam ediyor. Silahların görünüşünü iyileştiren Valve birkaç tane de silah eklemiş. Dünyanın en hızlı ağır makinalısı olan Negev, birkaç saniye içinde şarjöründeki  150 mermiyi birden boşaltabiliyor ama ne yazık ki uzak mesafelerde oldukça etkisiz.
Diğer silahlarıda kullanarak görmenizi isterim bu yüzden bombalardan bahsedeyim.

Bombalarda gerçekten çok şahane bir iş yapmış Valve ve hem eski bombaların görünüşünü değiştirmiş hem de birkaç yeni bomba eklemiş. Öncelikle size Terörist takımında bulunan Molotof kokteylinden bahsetmek istiyorum. En başta oyuncular tarafından hızlarını düşürecekleri için iddia ettiği Molotof kokteyli oldukça güzel bir silah olduğunu gösterdi.  Düştüğü yerde 5-6 saniye kadar yanan Molotof Kokteyli özellikle dar haritalarda çok işe yarayacak gibi duruyor. Anti-Terörist takımda ise Molotof kokteyli özelliği gösteren “Yakıcı Bomba” adında bir bombamız var.
Bir diğer yeni eklenen bomba ise “Yanıltıcı Bomba”. Peki ne işe yarar bu bomba? Yanıltıcı Bomba attığınız yerde  sahte çatışma sesleri çıkarır böylece karşı takıdakileri oyalayabilir veya kaçabilirsiniz.

cs go 3

CS:GO çocukluğumuzun oyununun teknoloji ile harmanlanmasıyla çıkmış ve de küçüklüğünde internet cafelerde büyümüş neslin gerçekten de oynaması gereken bir oyundur.

Bakalım Counter Strike Global Offensive, yılların efsanesi Counter Strike 1.6’yı geçebilecek mi…

Yazan: METEHAN ÜNAL

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir