Cumhurbaşkanı eBay’da Satışa Çıkartıldı !

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Mısır Cumhurbaşkanı Abdel Fattah al-Sisi, yaptığı açıklamalardan sonra, bir eBay kullanıcısı tarafından site üzerinde açık artırmada satışa sunuldu. Bu hafta başında yaptığı konuşmada, Mısır’ın dış borcunu ödemek için kendisini bile satabileceğini söyleyen Abdel Fattah al-Sisi, bir vatandaş tarafından ciddiye alındı ve eBay üzerinde satışa çıkarıldı. Birkaç gün önce listelenen ilan, haliyle şu anda yasal işlemler doğrultusunda kaldırılmış durumda.

facebook müşteri hizmetleri

Mısır Cumhurbaşkanının konuşmasını televizyonda gören Ahmed Ghaneim, sözünü yerine getirebilmesi için Cumhurbaşkanına yardımcı olmuş. Kendisiyle yapılan bir röportajda, “İyi bir vatandaş olarak, onun isteğini yerine getirmesine yardım ettim. eBay’e girdim, onu satmak için bir ilan açtım. Tabi ki sattığım bu şeyin benim için bir değeri yoktu, ben de satın alacakların değer biçmesi için açık artırmaya koydum.” açıklamalarını yapan Ghaneim, ilanda ürün tanımı kısmına, “az kullanılmış Cumhurbaşkanı” şeklinde bir girdi yapmıştı.

Haliyle olayın gerçekleşmesinden birkaç saat sonra, eBay şartlarının ihlali sebebiyle ilan kaldırıldı. Ancak yayında kaldığı o saatlerde yine de 100 bin dolar toplamayı başardı. Ghaneim, Mısır’ı 15 yıl önce terketmiş, şimdi Amerika’da yaşayan bir iş adamı ve politik aktivist. Ghaneim’e göre o ilanı satın alacak en doğru kişi ya Amerikan hükümeti ya da Körfez hükümeti. Çünkü onun düşüncesi, Abdel Fattah al-Sisi’nin bu hükümetler tarafından desteklendiği yönünde.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir