Cyanogen Android Üzerinden Google’a Meydan Okuyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Yaygın inanışın aksine, artık birçok cihazda görmeye alıştığımız Android işletim sistemi Google’a ait değil. Linux tabanlı açık kaynaklı, yani geliştirmeye müsait bir işletim sistemi olan Android’in şu anda telefonunuzda ya da tabletinizdeki versiyonu Google tarafından geliştirilip pazarlandığı için ismi Google’la duyuruldu.

Android’in tekeli şu anda Google’da iken diğer Android geliştiricileri sönük kalıyor tabi, fakat içlerinden bir tanesi kendilerini kanıtlamayı başarıp gözünü yükseklere, kesin olmak gerekirse şu an Android’de Google’ın yerine dikti.

facebook müşteri hizmetleri

Yapılan röportajda Android’i Google’dan kurtarmaya çalıştıklarını açıkça belli eden CyanogenMod ekibi, Android’in güncelleme döngüsünden çıkmış cihazlara geliştirdikleri Rom’larla kendine isim yapmıştı. Bu başarılarından sonra Cyanogen adı ile kendilerine şirket kuran ekip, OnePlus One için yazılım geliştiriyordu.

Google’ın geliştirdiğinden daha açık ve üçüncü parti kuruluş dostu olduğu belirtilen Cyanogen, Google’ın kullanıcılarından veri aşırıp bunları reklam olarak geri yollayan sistemi Google Now’ı da bitirmek istediklerini söylüyor.

İlerleyen zamanlarda bir çok üreticinin Android işletim sistemini Google’dan değil Cyanogen’den alacağı tahmin ediliyor. Güncelleme geliştirme başarısı ve hızı rakiplerinden yüksek olan Cyanogen’e karşı Google’ın alacağı önlemler merak konusu.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir