Datron RTA1030W modem kurulumu

facebook android iphone ayarlari

Datron RTA1030W modem kurulumu
4 - 1 OY

Datron RTA1030W modem kurulumu nasıl yapılır? Datron modemde internet ayarları. Datron modem arayüz IP adresi nedir? Datron modem arayüz şifresi nedir? Datron RTA1030W kullanıcı adı ve şifresi TTnet, Superonline, Vodafone, Turknet, Doping ve Biri ADSL. 

Datron RTA1030W modemin kurulumu için tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazıp giriş yaıyoruz. Kullanıcı adı ve şifre ekranına “admin” yazarak giriş yapıyoruz. Açılan sayfada üst kısımda ki “Quick Start” yazan kısma tıklıyoruz.

Datron RTA1030W modem kurulumu

Datron RTA1030W modem ayarlari

Açılan sayfada vpı değerine 8, vcı değerine de 35 yazıp sayfanın alt kısmında ki “next” butonuna tıklıyoruz.Datron RTA1030W modem giris sifresi

Datron RTA1030W modem kurulumu nasıl yapılır?

Sonraki sayfa da ise “protocol” yazan kısımda “ppp over ethernet” seçeneğinin işaretleyip alt kısımdaki “next” butonuna tıklıyoruz.

Datron RTA1030W modem port açma

Bu sayfada alt kısımdaki “next butonuna tıklıyoruz

Datron RTA1030W ttnet modem  kurulumu

facebook müşteri hizmetleri

açılan sayfada ise user name ve password yazan kısımlara servis sağlayıcımızdan aldığımız kullanıcı adı ve şifreyi yazıp sayfanın altındaki “next” butonuna tıklıyoruz.

Datron RTA1030W modem kurulumu ayarları

Datron RTA1030W dsmart modem  kurulumu

Açılan sayfada “next” butonuna tıklıyoruz

Datron RTA1030W superonline modem  kurulumu

Bu sayfada ise “finish” butonuna tıklıyoruz ve kurulumu tamamlamış oluyoruz

Datron RTA1030W vodafone modem  kurulumu

Modemin kablosuz ayarlarını yapacağız. Sayfanın sol kısmındaki “basic settings” bölümüne tıklıyoruz. Sayfada “wireless network name (ssıd)”  yazan bölüme kablosuz ağımız için bir isim belirliyoruz. Ardından “apply” butonuna tıklıyoruz.

Datron RTA1030W vodafone modem  ayarlari

Kablosuz ağımız şifre vermek için sol kısımdaki “security” bölümüne tıklıyoruz. Bu sayfada “wireless security” yazan kısmın “wpa-psk” olarak seçili olması gerekiyor. Daha sonra alt kısımlardaki “pre-shared key” yazan kısma kablosuz ağımız için en az 8 karakterden oluşan bir şifre belirliyoruz ve sayfanın en altındaki “apply” butonuna tıklıyoruz

Datron RTA1030W modem giris sorunu

Yukarıdaki işlemleri anlattığımız şekilde yaparsanız Datron RTA1030W modemin kurulumunu ve kablosuz ayarlarını yapmış oluruz. Bu konuda destek almak isterseniz önerdiğimiz destek hattını arayabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir