Dead Island 2 Geliştiricisi Oyunu Bıraktı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Dead Island 2 hakkında şaşırtıcı gelişmeler oluyor. Hatırlıyorsanız en son Deep Silver oyunun çıkış tarihini 2016’ya ertelediğini açıklamıştı. Her ne kadar Deep Silver “istediğimiz gibi olana kadar oyunun çok zamanı var” gibi bir açıklama yapsa da, ertelemenin asıl sebebi ortaya çıktı.

Dead Island 2’nin dağıtımcısı Deep Silver, oyunun geliştiricisi Yager ile yollarını ayırdığını açıkladı. Yapılan tam açıklama şöyle;

facebook müşteri hizmetleri

Deep Silver olarak Dead Island 2’de tüm Dead Island hayranlarının istediklerini yerine getirebilen bir oyun yapmayı amaçladık. Bu amaçlarımız doğrultusunda uzunca bir düşündükten sonra, oyunun geliştiricisi Yager ile yollarımızı ayırdık.

Henüz Deep Silver’ın “istenileni karşılamak” sözüyle ne demek istediğini anlayabilmiş değiliz. Belki Yager tıpkı Spec Ops: The Line’da yaptığı gibi serinin yönünü değiştirebilecek bir hamle yapmaya çalışmış ve Deep Silver buna karşı çıkmış olabilir. Yine de Deep Silver “Dead Island geliştirilmeye devam edecek” şeklinde açıklama yaptı.

Orijinal Dead Island ve bağımsız ek paketi Dead Island: Riptide, Polonyalı bağımsız oyun geliştiricisi Techland tarafından yapılmıştı. Deep Silver ile yollarını ayıran ekip daha sonra benzer konseptte olan Dying Light’ı Warner Bros Interactive etiketi ile yayınlamıştı.

Escape Dead Island denen korku oyunu mu, aksiyon mu, macera mı ne olduğu belli olmayan tren enkazı ise Fatshark isimli stüdyo tarafından geliştirilmişti.

Dead Island 2’nin yeni geliştiricisinin hangi stüdyo olacağı ise henüz belli değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir