Deemo Mobil Oyun İncelemesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bugün aslında sizlere oyun değil de uygulama tanıtmak istiyordum, ancak tesadüfen indirdiğim Deemo’yu birilerine coşkulu coşkulu anlatmasam kudururdum herhalde. Hiç tereddüt etmeden Deemo’nun son birkaç aydır başıma gelen en güzel oyun olduğunu söyleyebilirim.

Deemo nedir?

Muazzam bir müzik oyunudur Deemo. Oynanışı ile Guitar Hero ile benzeşse de onu özel kılan oynanışı değildir zaten. Sizi bilmem ama ben sıcacık bir hikayesi, insanı kendine bağlayan karakterleri olan bir müzik oyununu ilk defa Deemo’da gördüm. Hani bazı oyunlar vardır, daha en başından sizi kendi içine çeker ve uzun süre orada kalmanız için elinden ne geliyorsa yapar. Şu an bahsettiğim o değil işte; Deemo sizi eski bir dost gibi davet edip, sonra da pamuktan bulutların arasından sonsuzluğa düşerken elinizden tutan bir oyun.

Bir dakika, hikaye mi?

Evet hikaye. Deemo aslında oyunda canlandırdığımız uzun boylu, ince, papyonlu ve inanılmaz sempatik bir gölgemsi varlık. Tek başına yaşayan Deemo’nun kalesine gökten küçük bir kız düşüyor oyunun başında. Deemo da piyano çaldıkça büyüyen bir ağaçla kızın evine dönmesine yardımcı olmaya çalışıyor. Fakat Deemo’nun etrafında birileri olmasından mutlu olması gibi bir durumu var ve küçük kızdan ayrılmak zorunda olmak onu üzüyor.

facebook müşteri hizmetleri

Nasıl oynanır?

Oyunun kontrolleri aslında çok basit. Ekranın yukarısından kayarak gelen çubuklara basarak yahut parmağınızı gereken yönde kaydırarak piyano çalıyoruz Deemo’da. Oyunda ilerledikçe yeni müzikler ve müzik kitapları açılıyor. Her melodinin farklı zorluk seviyeleri var ve ne kadar yüksek olursa o kadar puan alıyorsunuz, dolayısıyla ağaç daha da uzuyor.

Müzikler

Bütün müzik oyunlarının vazgeçilmez elementidir müzikler. Deemo’nun müzikleri ise bir mobil oyun için fazlasıyla muhteşem. Oyundaki karakterlerin duygularını sadece anlamamıza değil, hissetmemize sebep olan müzikleriyle Deemo, benden tam puan almakla yetinmiyor, adeta beni benden alıyor.

Kesinlikle denemeniz gereken Deemo’yu övmekle bitiremem. En iyisi indirin, oynayın ve kendiniz karar verin. Sonra da gelip teşekkür edersiniz, heh heh.

Deemo’yu ücretsiz olarak Google Play‘den ya da App Store‘dan indirebilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir