Destiny PC’ye Mi Geliyor?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bungie tarafından geliştirilen ve Activision tarafından dağıtılan Destiny, konsollara özel olmasıyla PC oyuncularının genellikle üzülerek baktığı oyunlardan bir tanesi. Ancak PS3, PS4, Xbox 360 ve Xbox One için çıkış yapan Destiny yakında PC oyuncularının da yüzünü güldürebilecek gibi görünüyor.

Destiny’nin geliştiricisi Bungie, kariyer tablosunda yer verdiği bilgiye göre PC uyumluluk kontrolcülerini işe almaya başladığını belirtti. Yayınlanan bilgiye göre Bungie bu iş için “PC donanım farklılıklarını değerlendirebilecek ve farklı sistem konfigürasyonlarına rağmen her oyuncunun oyunda aynı tecrübeyi yaşamasından emin olacak” elemanlar arıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Bungie’nin başvuracak elemanlardan istediği ise daha önce yayınlanmış bir PC oyununda çalışmış olması, iş konusunda en az iki senelik tecrübesi olması ve tasarımcılar ile mühendisler ile yakın temasta çalışabilecek yetenekte olmaları.

Henüz ne geliştirici ekip Bungie, ne de Activision bu işe alımın sebebini açıklamış değil. Ancak daha önce geliştirici Bungie, oyunun çıkışından önce Destiny’i PC platformunda görmek istediklerini belirtse de bu konuda herhangi bir çalışma yapmamıştı.

Eğer bu işe alım Destiny ile alakalıysa, geliştirici ekibin 15 Eylül’de çıkış yapacak olan The Taken King eklenti paketi ile oyunun PC çıkışını da duyurması bekleniyor.

Tabii ki bu işe alım yeni bir projenin de habercisi olabilir. Ancak yukarıda belirttiğimiz gibi, Bungie ya da Activision bu konuda herhangi bir açıklama yapmadı. Yani bu iki ekibin açıklama yapmadığı sürece kesin konuşmamız biraz zor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir