DLink DSL-2760U modem kurulumu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

DLink DSL-2760U modem ayaları, DLink DSL-2760U modem kablosuz ayarlar, DLink DSL-2760U ttnet modem kurulumu, DLink DSL-2760U modem kablosuz kopma sorunu 

DLink DSL-2760U modem kurulumu

Modemin kurulumunu yapmak için tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazıp giriş yapıyoruz. Açılan ekranda kullanıcı adı ve şi yazan kısma “admin” yazarak giriş yapalım. Daha sonra açılan sayfa da sol kısımdaki “advanced setup” yazan kısma tıklıyoruz.DLink DSL-2760U ttnet modem kurulumu

Bu kısımdaki “advanced setup” sekmesinin hemen altındaki “wan service” sekmesine tıklıyoruz. Sayfa da açılan “add” butonuna tıklıyoruz.

DLink DSL-2760U modem ayaları

Açılan sayfada ki ayarların aşağıdaki gibi olması gerekiyor;

vpı : 8

vcı :35

select dsl link type: EoA yada PPPoE

encapsulation mode : llc/snap bridging

service category : ubr without pcr

bu şekilde düzenleme yaptıktan sonra sayfanın alt kısmındaki “apply” butonuna tıklıyoruz.

DLink DSL-2760U modem kablosuz ayaları

Daha sonra açılan sayfada kullanıcı adı ve şifre yazan bölüme servis sağlayıcımız verdiği kullanıcı adı ve şifreyi yazıyoruz. Sayfanın alt kısmındaki “next” butonuna tıklıyoruz.

DLink DSL-2760U modem kablosuz kopma sorunu

Sonraki sayfada tekrar “next” butonuna tıklıyoruz

DLink DSL-2760U modem firmware

facebook müşteri hizmetleri

Açılan sayfada ise “wan interface” olan seçeneği işaretleyip “next” butonuna tıklıyoruz

DLink DSL-2760U modem firmware güncellemesi

DLink DSL-2760U modem kablosuz ayarları

Sonraki sayfada modemin kablosuz ayalarını yapacağız. Sayfanın sol kısmında “advanced setup” sekmesine tıklıyoruz ve hemen altındaki “wireless” butonuna tıklıyoruz. Sonrada “basic” yazan sekmeye tıklıyoruz. Burada açılan sayfada “enable wireless” seçeneğinin mutlaka işaretli olması gerekiyor. Sayfanın alt kısmanda “ssıd” yazan bölüme kablosuz ağımız için bir isim belirliyoruz ve “apply/save” butonuna tıklayarak sayfayı kaydediyoruz.

DLink DSL-2760U modem kablosuz sifre

Daha sonra açılan sayfada sol kısımdaki “wireless” sekmesinin hemen altındaki “security” yazan sekmeye tıklıyoruz. Daha sonra da “wpa pre-shared key” yazan kısma kablosuz ağımız için en az 8 en fazla 64 karakterden oluşan bir şifre belirliyoruz. Sonra da sayfanın alt kısmında ki “apply/save” butonuna tıklayarak sayfayı kaydediyoruz. Bu işlemi yaptığımız zaman kablosuz ayarları tamamlamış oluruz.

DLink DSL-2760U modem giriş şifresi

DLink DSL-2760U modem kurulumu ve kablosuz kopma sorunu

Son olarak açılan sayfada  sol kısımda “wireless”sekmesinin altındaki “advanced” sekmesine tıklıyoruz. Açılan bu sayfada “channel” yazan bölüm 6 yada 11 olarak seçilirse kablosuz bağlantınızda ki kopma sorunlarını çözebilirsiniz.

DLink DSL-2760U modem giriş şifresi değiştirme

Yukarıdaki işlemleri anlattığımız şekilde yapmanız durumunda DLink DSL-2760U modemin kurulumunu ve kablosuz ayarlarını yapmış olacaksınız. Bu konuda yardım almak isterseniz önerdiğimiz destek hattını arayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir