Dolmuş Driver Oyunu İncelemesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Play store üzerindeki türk oyunlarının artışı ve popülerliği devam ediyor. Şimdiki oyunumuz Gripati Digital Entertainment tarafından geliştirilen Dolmuş Driver. Bu oyunun konsepti şehirde çılgınca dolmuş sürmek isteyenlere göre diyebiliriz. Tam anlamıyla bir yarış oyunu değil fakat eğlenceli ve adrenalini yüksek bir mobil oyun. Dolmuş Driver, İstanbul toplu taşıma ruhunun IOS ve Android için hazırlanmış bir yansıması.

facebook müşteri hizmetleri

Gripati tarafından geliştirilen oyun, mobil platformların yeni fenomeni olmuş durumda. Dolmuş Driver oynayışı tıpkı Subway surf, temple run tarzında, dolmuş hareket halinde ve siz yönlendirme yapıyorsunuz. Dolmuş Driver oyunundaki güzergahlar şu şekilde,  Bakırköy – Taksim, Beşiktaş – Taksim, Kadıköy – Taksim gibi ilçeler mevcut. Oyun gerçekten kaliteli bir runner oyunu diyebiliriz. Grafik ve modelleme kısmıda bir o kadar başarılı yapılmış. Dolmuş Driver’da üç adet karakterden birini seçerek başlıyorsunuz, bu karakterlerden ilk etapta alabileceğiniz sadece “Genco” var.

Daha sonra para biriktirip Dayı karakterini satın alabiliyorsunuz, bir üçüncü karakterimiz daha var, kendisi “Kral” fakat o henüz açılamıyor, çok yakında yollarda bekliyoruz kendisini. Dolmuş Driver oyunundaki bazı oyun içi replikleri oldukça komik ve eğlenceli. Oyunun tamamen türkçe olduğunu hatırlatalım. Oyuna genco karekteri ile başlıyoruz ve dolmuşumuzu seçiyoruz ardından, dolmuşunuzun tepesine roket takıp kökleyebiliyorsunuz, bu roketler de parayla alınabiliyor, ilk roket ise ücretsiz. Dolmuş, şoför, güzergah seçtikten sonra oyuna başlayabiliyorsunuz. Oyun içi güzergahları tekrar hatırlatırsak, Taksim-Beşiktaş, Bakırköy –Taksim, Kadıköy – Taksim şeklinde.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir